Harcbieg III – Święto Flagi


No i po Harcbiegu nr III. Pełną relację z tego wydarzenia możecie znaleźć tutaj. Poniżej pozostawiłem opis poprzednich biegów jak i informację o celu Harcbiegu nr III.


Są takie biegi, które mają głębszy sens. W których po prostu trzeba wystartować, bo ten start komuś pomaga, ma szlachetny cel, niesie ze sobą przesłanie. Takim biegiem był Bieg Tropem Wilczym, takim biegiem był bieg „Dwie dychy dla Bruna” i takie są Harcbiegi.

Trwają zapisy na Harcbieg III, który odbędzie się w dniu 2. maja a więc w Święto Flagi.  Reguły biegu są bardzo podobne, jak przy Harcbiegu II, który opisywałem i w którym brałem udział w lutym br. (Dzień Myśli Braterskiej).

Najważniejsze, że wpisowe biegu (11zł) przeznaczane jest przez organizatora biegu – Chorągiew Stołeczną ZHP, Hufiec Pruszków – w całości na pomoc Jasiowi Figurskiemu wspieranemu poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Jaś jest dzieckiem autystycznym, koszty rehabilitacji, leczenia i diagnostyki przekraczają możliwości finansowe jego rodziców.

A więc…. Rejestrujemy się na portalu: https://www.harcbieg.zhp.pl/

Zgłaszamy do 30 kwietnia swoją chęć biegu, deklarując dystans i jego miejsce przebiegnięcia (lub przejechania na rolkach) Sam bieg odbywa się 2 maja – w Święto Flagi. Dystanse do wyboru: 1 km (dla dzieci 7-9 lat), 3 km, 5 km, 10 km, 15 km, 20 km oraz 40 km. Czekamy na mail i zgodnie ze wskazówkami wpłacamy 11zł (lub więcej) na wskazane konto.

I co dalej? Biegniemy sami, lub ze znajomymi zadeklarowany dystans w Święto Flagi. Dokumentujemy bieg (zdjęcia/zapis z aplikacji biegowej). I cieszymy się ze zrobionego dobrego uczynku.

Kochani, warto w takim biegu brać udział. To naprawdę ma sens. A To jest takie proste…

To jest takie proste:

– Biegniesz.

– Gdzie chcesz.

– Jak chcesz.

– Ile chcesz.

– O wybranej porze dnia.

– I przy okazji pomagasz.

– Naprawdę możesz.

Pierwszy Harcbieg 11.11.2014

Uczestnicy tej edycji Harbiegu przebiegli w sumie 2500 km. Ukończyło go 190 osób, czyli 85 % zarejestrowanych uczestników.

Środki finansowe zebrane z opłaty wpisowej zostały przekazane na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk 'Akogo?’.

Zebraliśmy wspólnie 3855.52 zł.

Harcbieg 22.02.2015

Uczestnicy tej edycji Harbiegu przebiegli w sumie 2639 km. Ukończyło go 240 osób, czyli 81 % zarejestrowanych uczestników.

Środki finansowe zebrane z opłaty wpisowej zostały przekazane na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk 'Akogo?’.

Zebraliśmy wspólnie 4822.75 zł.

Harcbieg III 02.05.2015…

Do III Edycji Harcbiegu zgłosiło się 151 osób i 2 zespołów (Stan na 22.04.2015)

Uczestnicy zadeklarowali przebiegnięcie 1223 km.

A tu krótki film o Jasiu:

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

  1. Kasia HPM pisze:

    Pierwszy raz spotykam się z taką akcją . Gdzie ja żyłam? Na szczęście wychodzę z mroku i biegnę :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.