Policz się z cukrzycą, WOŚP

Policz się z cukrzycą, WOŚP, Wodzisław

Czasem bieganie ma większy sens, niż by się nam mogło wydawać. W ramach XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany jest przez wodzisławski MOSiR bieg pn. „Policz się z cukrzycą„. Jest to właściwie happening biegowy – biegacze biegną odcinek o długości 2,2km, ich dobrowolne opłaty startowe przekazywane są na WOŚP. Tak o biegu piszą wodzisławscy organizatorzy:

Bieg „Policz się z cukrzycą” jest happeningiem biegowym, którego głównym przesłaniem jest nagłośnienie problemu jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę. Z roku na rok liczba osób pokazujących swoją solidarność z ludźmi chorymi na cukrzycę poprzez udział w Biegu „Policz się s cukrzycą” zwiększa się.

Podczas XXIII Finału WOŚP również w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się właśnie Bieg „Policz się z cukrzycą”.

Bieg odbędzie się w dniu 11 stycznia 2015 r. po ulicach Wodzisławia Śląskiego. Zawodnicy, aby móc wziąć w nim udział, muszą wnieść DOWOLNĄ opłatę startową, (cegiełkę) która w całości zostanie przekazana na zakup pomp insulinowych w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Trasa wynosi około 2,2 km. Planowany start o godzinie 14.00 na płycie wodzisławskiego Rynku, tam również po godzinie 15.00 zakończenie biegu.

Do zobaczenia na starcie :)

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 12 stycznia 2020

    […] wietrznym i chłodnym Wodzisławiu odbył się dziś pierwszy bieg „Policz się z cukrzycą”, organizowany w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez MOSiR Wodzisław. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.