Archeo

Policz się z cukrzycą, WOŚP

Policz się z cukrzycą, WOŚP, Wodzisław

Czasem bieganie ma większy sens, niż by się nam mogło wydawać. W ramach XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany jest przez wodzisławski MOSiR bieg pn. „Policz się z cukrzycą„. Jest to właściwie happening biegowy – biegacze biegną odcinek o długości 2,2km, ich dobrowolne opłaty startowe przekazywane są na WOŚP. Tak o biegu piszą wodzisławscy organizatorzy:

Bieg „Policz się z cukrzycą” jest happeningiem biegowym, którego głównym przesłaniem jest nagłośnienie problemu jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę. Z roku na rok liczba osób pokazujących swoją solidarność z ludźmi chorymi na cukrzycę poprzez udział w Biegu „Policz się s cukrzycą” zwiększa się.

Podczas XXIII Finału WOŚP również w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się właśnie Bieg „Policz się z cukrzycą”.

Bieg odbędzie się w dniu 11 stycznia 2015 r. po ulicach Wodzisławia Śląskiego. Zawodnicy, aby móc wziąć w nim udział, muszą wnieść DOWOLNĄ opłatę startową, (cegiełkę) która w całości zostanie przekazana na zakup pomp insulinowych w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Trasa wynosi około 2,2 km. Planowany start o godzinie 14.00 na płycie wodzisławskiego Rynku, tam również po godzinie 15.00 zakończenie biegu.

Do zobaczenia na starcie :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén