Policz się z cukrzycą, WOŚP

Policz się z cukrzycą, WOŚP, Wodzisław

Czasem bieganie ma większy sens, niż by się nam mogło wydawać. W ramach XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany jest przez wodzisławski MOSiR bieg pn. „Policz się z cukrzycą„. Jest to właściwie happening biegowy – biegacze biegną odcinek o długości 2,2km, ich dobrowolne opłaty startowe przekazywane są na WOŚP. Tak o biegu piszą wodzisławscy organizatorzy:

Bieg „Policz się z cukrzycą” jest happeningiem biegowym, którego głównym przesłaniem jest nagłośnienie problemu jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę. Z roku na rok liczba osób pokazujących swoją solidarność z ludźmi chorymi na cukrzycę poprzez udział w Biegu „Policz się s cukrzycą” zwiększa się.

Podczas XXIII Finału WOŚP również w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się właśnie Bieg „Policz się z cukrzycą”.

Bieg odbędzie się w dniu 11 stycznia 2015 r. po ulicach Wodzisławia Śląskiego. Zawodnicy, aby móc wziąć w nim udział, muszą wnieść DOWOLNĄ opłatę startową, (cegiełkę) która w całości zostanie przekazana na zakup pomp insulinowych w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą.

Trasa wynosi około 2,2 km. Planowany start o godzinie 14.00 na płycie wodzisławskiego Rynku, tam również po godzinie 15.00 zakończenie biegu.

Do zobaczenia na starcie :)

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.