Zapowiedź – IV Bieg Pszczyński 2015

Relację z biegu możecie przeczytać klikając na ten odnośnik.

To już za tydzień 7. czerwca o godzinie 12.00 będziemy startowali do biegu z rynku pszczyńskiego na 10 kilometrową, piękną, parkową trasę.


http://www.cabroker.pl/index.php?id=runners&idr=trasa

http://www.cabroker.pl/index.php?id=runners&idr=trasa

Warto wspomnieć o tym biegu również dlatego, że pobiegniemy w szczytnym celu – dla Maciusia Nowickiego z Brzeźc.

Wystarczy pobrać kartkę „Biegnę dla Maciusia”

I przebiec z nią bieg – o taką:

Dla Maciusia

Z informacji, którą otrzymałem wynika, że w zależności od zaangażowania biegaczy sponsor przekaże odpowiednią kwotę na rzecz Maciusia. Pamiętajmy więc o pobraniu kartki przed biegiem, jak i o zasileniu skarbonki u kwestujących. To takie proste a można realnie chłopcu pomóc.

AKCJA CHARYTATYWNA DLA MACIUSIA Fundacja PKO Banku Polskiego zaprasza wszystkich biegaczy do włączenia się w charytatywną akcję biegową „biegnę dla Maciusia” podczas IV Biegu Pszczyńskiego. Ośmioletni Maciuś z Brzeźc koło Pszczyny choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe wraz z padaczką lekoodporną. Aby poprawić jego funkcjonowanie, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt m.in. wózek, na który zbierane są środki. Dziecko jest podopiecznym Stowarzyszenia na rzecz wspierania edukacji dzieci i młodzieży „Omnibus” z Pszczyny. Startując w biegu można pomóc Maciusiowi, wystarczy wpisać się na listę i pobiec z kartką „biegnę dla Maciusia”. Kartki „biegnę dla Maciusia” będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy biurze zawodów w niedzielę w godz. 8.30-12.00. Dzięki Państwa zaangażowaniu w akcję Maciuś może otrzymać z Fundacji PKO Banku Polskiego wsparcie w wysokości 10 000 zł. Wystarczy tylko Państwa chęć pomocy. Dodatkowo w czasie biegu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy Stowarzyszenia ” Omnibus”, którego podopiecznym jest Maciuś . Chcemy aby po zakończeniu imprezy rodzice dzięki pomocy mogli zakupić wózek, który kosztuje ponad 20 000 zł. Mamy nadzieję, że się to uda. Zachęcamy do wsparcia akcji.

Swoją drogą, bardzo mi się podoba konsekwentna polityka PKO BP wspierania aktywności ruchowej, w tym biegaczy i biegania. Ich fundacja konsekwentnie finansowo wspiera osoby potrzebujące – pszczyński bieg nie jest jedynym „celowym” biegiem, dzięki któremu można kogoś wspomóc.

Wszystkie szczegóły na temat biegu można znaleźć na stronie Carbo Asecura.

A tu świetny klip promujący bieg:

Biegasz? Czekamy na Ciebie

Posted by Moja Pszczyna on 18 maja 2015

Do zobaczenia na linii startu.

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Kinga Bartkowiak pisze:

  Ostatnio widziałam dwie czy trzy wzmianki o PKO BP właśnie w kontekście aktywności fizycznej, biegania oraz pomagania. Chyba nie ma lepszego połączenia – namawianie do ruchu, a jednocześnie wspieranie najbardziej potrzebujących. Nawet jeśli dla banku to także forma kampanii reklamowej, to nie oburza mnie to zupełnie. Zdecydowanie wolę taką formę reklamy, która wnosi coś do życia społecznego, niż te, które po prostu migają w telewizji.

  Swoją drogą, coraz częściej myślę o bieganiu. Napisałabym o „powrocie do biegania”, ale to zabrzmiałoby zbyt szumnie ;). Pamiętaj jednak, że przez te krótkie okresy, kiedy wychodziłam rano podbiegać, czułam się dużo lepiej. Byłam wtedy bardziej zmotywowana, żeby robić w swoim życiu coś produktywnego. Szukam takich małych rzeczy, które potrafią dać pozytywnego kopa i zwiększyć poziom mojej energii :).

 2. Ostatnio widziałam dwie czy trzy wzmianki o PKO BP właśnie w kontekście aktywności fizycznej, biegania oraz pomagania. Chyba nie ma lepszego połączenia – namawianie do ruchu, a jednocześnie wspieranie najbardziej potrzebujących. Nawet jeśli dla banku to także forma kampanii reklamowej, to nie oburza mnie to zupełnie. Zdecydowanie wolę taką formę reklamy, która wnosi coś do życia społecznego, niż te, które po prostu migają w telewizji.

  Swoją drogą, coraz częściej myślę o bieganiu. Napisałabym o „powrocie do biegania”, ale to zabrzmiałoby zbyt szumnie ;). Pamiętaj jednak, że przez te krótkie okresy, kiedy wychodziłam rano podbiegać, czułam się dużo lepiej. Byłam wtedy bardziej zmotywowana, żeby robić w swoim życiu coś produktywnego. Szukam takich małych rzeczy, które potrafią dać pozytywnego kopa i zwiększyć poziom mojej energii :).

  • Bookworm pisze:

   O to, to właśnie – „reklama społecznie użyteczna”. Zupełnie inne postrzeganie firmy, która promuje aktywność i jest w stałym kontakcie z ludźmi. Na moje wieczorne pytanie dot. zasad tego biegu i pomocy Maciusiowi odpowiedzieli błyskawicznie – tam chyba dział marketingu pracuje 24/24h ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.