Granie na… bieganie

Rydwany ognia

Zapytajcie kogokolwiek który utwór kojarzy mu się z bieganiem. Eeee, no ... A który film? „Rydwany ognia”! No tak. Mnie też. Niemniej jakoś muzyka Vangelisa nieodparcie kojarzy się z grupą facetów biegnących po plaży w białych (sic!) twarzowych strojach do biegania. Biegną, cieszą się, tacy nieskazitelnie biali… Muzyka sobie płynie i płynie… chrrr…. chrr….. Tak… Zasnąć można.

Do biegania potrzebuję muzyki z mocnym rytmem. Nogi podświadomie dostosowują się do pulsowania muzyki. Przestają słyszeć mój świszczący oddech i podświadomie przyspieszam. Po chwili zauważam, że biegnie mi się lepiej, dystans przebiegnięty jest coraz dłuższy a ja programuję się na jeszcze szybszy bieg.

A co w słuchawkach? Choćby Safri Duo? Dlaczego nie? Przeprowadźcie eksperyment, włączcie Played-A-Live i … Chodzi noga? Chodzi. Czyli utwór jest bardzo dobry do biegania. Następny: Mary J Blige –  Family affairTu się nawet w czasie biegu chce przytupnąć solidnie.

W internecie można znaleźć masę składanek i do „workoutu” i do biegania. Mało tego, niektóre utwory są pogrupowane na tempa wg wysokości tętna – upraszczając: zakres „do truchtania”, do ćwiczenia i do „zajechania się”. Na 140/160/180 BPM. Co kto lubi :)

Jak to działa? How much is the fish? Scootera. Umc, umc? Tak, ale na pogonienie finiszu pasuje jak ulał.

What I Live For Roba Baileya jest znowu idealne do przyspieszenia rytmu, gdy padamy już na nos.

A moje odkrycie? Proszę bardzo – Parov Stellar All Night – z tym rytmem niestraszne nam podbiegi i interwały:

 

A Wam co gra gdy osiągacie prędkość światła na finiszu dziesiątego kilometra?

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. savon pisze:

    spróbuj przy tym
    http://youtu.be/K-jR-9o0cew

    ja przy tym jezdzilem na rowerze ..i zdarzalo mi sie przejezdzac na czerwonym

    bit nie jest az taki szybki tak na prawde ale muza daje niezly power ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.