Koszty cz.1

 

tax-evasion-226719_640

Koszty biegania – temat rzeka. Zacząłem biegać na siłę, starając się udowodnić, że do biegania nie potrzeba żadnych inwestycji i to był bardzo duży BŁĄD! Przez takie podejście 10 dni biegania zakończyłem 3 tygodniami leczenia kontuzji. A i samo bieganie w zwykłej, bawełnianej koszulce było średnią przyjemnością.

Dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa należy jednak zaopatrzyć się w: buty do biegania i koszulkę. Warto też kupić skarpety, spodenki oraz bieliznę do biegania. To wszystko oczywiście dotyczy pory letniej – zimno wymaga dokonania kolejnych inwestycji.

Przemyślmy kwestię biegania na spokojnie. Ma być nam wygodnie, ciepło i przyjemnie? Ano właśnie, bez koszulki dobrze odprowadzającej pot się nie obejdzie. Bawełna zatrzymuje wodę i niestety pojawiają się wtedy otarcia. A buty? No tak, boso biegać trudno. W byle-jakich-butach można próbować, ale nie wyważajmy otwartych drzwi. Buty do biegania mają za zadanie chronić stopę biegacza oraz stawy. Nawet najtańsze buty biegowe będą lepsze niż próby wykorzystania posiadanego, najczęściej znoszonego już obuwia.

Ale wróćmy do kosztów – szukajmy promocji. Buty można kupić od 50zł wzwyż, koszulka to kwestia 30zł, skarpety 10zł za 2 pary, bielizna – 30zł. Oczywiście w miarę zakupów i biegania będziemy potrzebowali więcej sprzętu (i to „dedykowanego biegaczom”) ale na start te 150-200zł zapewni nam przyjemność i bezpieczeństwo biegu.

Niemniej, wciąż mówimy o początkowych kosztach. Cd. nastąpi…

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.