Liga biegowa


Długo biłem się z myślami czy się rejestrować w Lidze Biegowej. Ale w gruncie rzeczy lubię rywalizację, gdzieś to we mnie siedzi, choć nie jestem maniakiem częstego biegania „konkursowego”.  Z którejś strony, to jako bloger jestem poniekąd zobowiązany do rejestracji i potestowania, nieprawdaż?  A tu jeszcze jest swoista promocja, kto dołączy do końca czerwca zostaną mu zaliczone wszystkie biegu od początku marca. Wchodzicie w to?


Czym jest Liga Biegowa?

LigaBiegowa.pl to nowy, darmowy portal, zabawa, pozwalający rywalizować ze znajomymi (i nieznajomymi) biegaczami przez 365 dni w roku.

Idea jest prosta. Rywalizacja biegaczy i porównywanie ich wyników zarówno indywidualnie, jak i drużynowo (można założyć własną drużynę lub do takowej dołączyć). Każdy wynik biegu jest punktowany wg pewnego algorytmu – na stronie Ligi jest dostępny kalkulator (z pewnym handicapem dla kobiet). Wyniki są sumowane i tak powstaje ranking. Prawda, że proste?  A oto króciutki filmik:

Skąd są brane wyniki?

Enduhub.com, który już swego czasu opisywałem. Ten portal zbiera i grupuje informacje o wszystkich polskich biegach, jest to bardzo wiarygodne źródło. Niestety nie są uwzględniane biegi poza granicami kraju.

Dlaczego warto?

Dla zabawy. I dla nagród i konkursów. Już jest tego sporo. Nagrody przydzielane są wg rozmaitych rankingów i kategorii – jest już ich, jak to policzyli organizatorzy, ponad 80! Grono współpracujących sponsorów jest zacne, PZU Zdrowie, Tom Tom, 4F. I pewno wkrótce przybędą nowi.

Liga_biegowa_nagrody

Gdzie i jak się zarejestrować?

Wystarczy wejść na stronę ligabiegowa.pl i podać swoje dane: imię, nazwisko, rok urodzenia, miasto – są to ogólnodostępne dane, które i tak są upubliczniane przy każdym naszym oficjalnym biegu.

Liga biegowa rejestracja

Po rejestracji i potwierdzeniu mailowym możemy czekać aż zaczną spływać prośby o potwierdzenie naszych wyników w tegorocznych biegach. Od tego momentu możemy już zająć się porównywaniem i planowaniem kolejnych startów.

Pamiętajcie też o fanpage na FB.

Przypomnę jeszcze ważną informację, rejestrujcie się już, żeby mieć zaliczone do punktacji dotychczasowe biegi:

Zdecydowaliśmy, że wszystkim zarejestrowanym do 30 CZERWCA zawodniczkom i zawodnikom zaliczamy punkty nie tylko na bieżąco, ale i za przebiegnięte przez Was zawody począwszy od symbolicznego startu Ligi Biegowej, czyli 28 LUTEGO.

Na koniec dłuższy filmik z radia Zet:

W filmie są zapowiedzi nowych funkcjonalności portalu – wewnętrzne, „prywatne” ligi biegaczy. W każdym razie, ja już zarejestrowałem się (jest już ponad 1500 biegaczy) i czekam co z tego wyniknie :)

Aktualizacje i wygrany konkurs

Wczytało dane. Bezbłędnie znalazło je na enduhub.com. Teraz pozostaje mi zabawa w zmianę filtrów i sprawdzanie gdzie na którym miejscu jestem. I start w kolejnych biegach – będzie jeszcze więcej punktów. Fajna zabawa – polecam!

No i proszę. Choć w rankingach nie mam żadnych szans na nagrody, to Liga Biegowa ogłosiła konkurs, w którym wygrałem… pakiet startowy na BMW Półmaraton Praski. No to chyba pobiegnę, wkrótce będzie więcej konkursów, więc to pewno nie jest ostatnia aktualizacja tego wpisu…

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.