Bieganie

Liga biegowa

Liga biegowa

Długo biłem się z myślami czy się rejestrować w Lidze Biegowej. Ale w gruncie rzeczy lubię rywalizację, gdzieś to we mnie siedzi, choć nie jestem maniakiem częstego biegania „konkursowego”.  Z którejś strony, to jako bloger jestem poniekąd zobowiązany do rejestracji i potestowania, nieprawdaż?  A tu jeszcze jest swoista promocja, kto dołączy do końca czerwca zostaną mu zaliczone wszystkie biegu od początku marca. Wchodzicie w to?


Czym jest Liga Biegowa?

LigaBiegowa.pl to nowy, darmowy portal, zabawa, pozwalający rywalizować ze znajomymi (i nieznajomymi) biegaczami przez 365 dni w roku.

Idea jest prosta. Rywalizacja biegaczy i porównywanie ich wyników zarówno indywidualnie, jak i drużynowo (można założyć własną drużynę lub do takowej dołączyć). Każdy wynik biegu jest punktowany wg pewnego algorytmu – na stronie Ligi jest dostępny kalkulator (z pewnym handicapem dla kobiet). Wyniki są sumowane i tak powstaje ranking. Prawda, że proste?  A oto króciutki filmik:

Skąd są brane wyniki?

Enduhub.com, który już swego czasu opisywałem. Ten portal zbiera i grupuje informacje o wszystkich polskich biegach, jest to bardzo wiarygodne źródło. Niestety nie są uwzględniane biegi poza granicami kraju.

Dlaczego warto?

Dla zabawy. I dla nagród i konkursów. Już jest tego sporo. Nagrody przydzielane są wg rozmaitych rankingów i kategorii – jest już ich, jak to policzyli organizatorzy, ponad 80! Grono współpracujących sponsorów jest zacne, PZU Zdrowie, Tom Tom, 4F. I pewno wkrótce przybędą nowi.

Liga_biegowa_nagrody

Gdzie i jak się zarejestrować?

Wystarczy wejść na stronę ligabiegowa.pl i podać swoje dane: imię, nazwisko, rok urodzenia, miasto – są to ogólnodostępne dane, które i tak są upubliczniane przy każdym naszym oficjalnym biegu.

Liga biegowa rejestracja

Po rejestracji i potwierdzeniu mailowym możemy czekać aż zaczną spływać prośby o potwierdzenie naszych wyników w tegorocznych biegach. Od tego momentu możemy już zająć się porównywaniem i planowaniem kolejnych startów.

Pamiętajcie też o fanpage na FB.

Przypomnę jeszcze ważną informację, rejestrujcie się już, żeby mieć zaliczone do punktacji dotychczasowe biegi:

Zdecydowaliśmy, że wszystkim zarejestrowanym do 30 CZERWCA zawodniczkom i zawodnikom zaliczamy punkty nie tylko na bieżąco, ale i za przebiegnięte przez Was zawody począwszy od symbolicznego startu Ligi Biegowej, czyli 28 LUTEGO.

Na koniec dłuższy filmik z radia Zet:

W filmie są zapowiedzi nowych funkcjonalności portalu – wewnętrzne, „prywatne” ligi biegaczy. W każdym razie, ja już zarejestrowałem się (jest już ponad 1500 biegaczy) i czekam co z tego wyniknie :)

Aktualizacje i wygrany konkurs

Wczytało dane. Bezbłędnie znalazło je na enduhub.com. Teraz pozostaje mi zabawa w zmianę filtrów i sprawdzanie gdzie na którym miejscu jestem. I start w kolejnych biegach – będzie jeszcze więcej punktów. Fajna zabawa – polecam!

No i proszę. Choć w rankingach nie mam żadnych szans na nagrody, to Liga Biegowa ogłosiła konkurs, w którym wygrałem… pakiet startowy na BMW Półmaraton Praski. No to chyba pobiegnę, wkrótce będzie więcej konkursów, więc to pewno nie jest ostatnia aktualizacja tego wpisu…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén