Pas na numer startowy Kalenji

Krótka minirecenzja pasa na numer startowy Kalenji.

Znajomy widząc kiedyś moje zdjęcie z biegu z przyagrafkowanym numerem, kazał natychmiast kupować pas na numer startowy. Szkoda ubrań argumentował.

Co fakt, to fakt. Każdy start wymaga przyczepienia numeru startowego. Każdy numer startowy jest przyczepiany trzema-czterema agrafkami. Za każdym razem przybywają cztery otworki w odzieży. Część ciuchów to zniesie, część niestety nie.

Korzystając z jego rady kupiłem najtańszy pas z firmy Kalenji.

Zalety pasa:

+dobre zapięcie i regulacja pasa,

+pas jest elastyczny,

+pas ma 6 zaczepów na żele,

+3 zapinane uchwyty na numer startowy,

+możliwość przesunięcia pasa i numeru na bok i np. rozpięcie wiatrówki (co przy przyagrafkowanym numerze by było trudne, jeśli nie niemożliwe).

 

Wady

-zaczepy są zbyt blisko siebie,

-odległość między lewą i prawą szlufką na żel to jedynie 17,5cm,

-brakuje choćby najmniejszej zapinanej kieszonki.

Jak to działa?

Aby przypiąć numer startowy trzeba go nabić na trzy szpikulce  Zapinki

i nałożyć zapięcia. Całkiem skuteczne i trwałe rozwiązanie.

zapinki2Zapiąć i wyregulować pas. I tyle. Więc w czym jest problem?

Zmierzyłem ostatnie numery startowe, z których korzystałem. 21cm, 21cm, 22,5cm, 21,5cm oraz 22,5cm. Numery są szersze niż przewidziane przez producenta miejsce na numer (17,5cm). Trochę to działa tak, jak z miejscem na rejestrację samochodową w amerykańskich autach. Polskie blachy trzeba wyginać, żeby dopasować do wnęki. I część wystaje poza wnękę

Tu jest ta sama sytuacja. Numer z jednej strony jest odgięty nad szlufką. Więc w czasie biegu porywy wiatru odginają numer – to niestety może się skończyć naderwaniem papieru – zależnie od sposobu wykonania przez organizatorów biegu.

Żeby jeszcze skrajne zaczepy numeru były bliżej krańców miejsca na numer. Tak nie jest. Do tego w moim egzemplarzu zaczepy są zamocowane dość losowo – każdy kolejny trochę wyżej na pasku. Można je przemontować, ale zostaną po nich paskudne dziury po otworach.

Patrząc na to wszystko się zastanawiam po co aż 6 uchwytów na żele, skoro numer startowy i tak blokuje jeden z nich.

Podsumowując: pas jest wygodny ale jego konstrukcja niestety nie została przemyślana. Wygodna jest możliwość przesuwania pasa i numeru startowego na bok/na tył. Takich manewrów nie dałoby się wykonać z numerem startowym przybitym agrafkami.

A jak się prezentuje pas z numerem w akcji?

Pas na numer startowy, bwotr.pl

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.