Słuchawki Koss ksc75 i „dożywotnia gwarancja”


Znajomy kiedyś polecił mi słuchawki firmy KOSS jako dobre, budżetowe słuchawki. Zgodnie z jego radą kupiłem (i do dziś w domu używam) Koss UR40. Poleciłem je też znajomemu – również grają do dziś.

Naturalnym więc wyborem słuchawek do biegania był wybór słuchawek firmy KOSS, który produkuje dwa modele dla biegaczy: KOSS Porta Pro i KSC75.

Pierwsze niestety były poza moim budżetem, drugie – charakteryzowały się ceną do przyjęcia. Do tego zaintrygowała mnie informacja o „dożywotniej gwarancji” – super! No i te dobre recenzje w internecie. No to kupiłem wspominane słuchawki Koss Ksc75.


Biegałem i słuchałem

Bardzo fajnie biega się słuchając muzyki. Ale problem w tym, że słuchawki nie mogą z uszu wypadać (pchełki) a znowu nie można się pod nimi zaparzyć (nauszne). Nie jest też dobrze zaizolować się od dźwięków otoczenia (w wypadku słuchawek dokanałowych).

Wybrałem więc słuchawki KOSS KSC75 i szczerze je polecam.  Dobrze trzymają się na uszach, mają miły „miękki” bas. Spora część słuchawek przeznaczonych „do biegania” w swoich recenzjach ma niestety takie wpisy: „fajne słuchawki, ale słabe basy/soprany”. W Kossach dźwięk jest bardzo zrównoważony i „ciepły”.

Wad, póki co, nie znalazłem.

Kabel jest wystarczająco długi (1,22m), gąbka nie wyciera się. Same pozytywy. Poniżej podstawowe dane o słuchawkach:

pasmo przenoszenia: 15 – 25.000 Hz

czułość: 101 dB SPL/1mW

Impedancja: 60 ohm

zniekształcenia: 0,20%

waga: z kablem 45 g

wtyk: 3,5 mm

Odkryłem też kolejną zaletę KOSSów. Dzięki temu, że dobrze zasłaniają uszy są bardzo przydatne przy zimowych wybieganiach. I te „ciepłe basy” bardzo fajnie grzeją uszy.


No i niestety pobiegałem…

Niestety, muszę uaktualnić wpis. Bo w Kossach KSC75 przestała grać jedna słuchawka. Obejrzałem dokładnie i słuchawki, i przewody – ani śladu jakichkolwiek uszkodzeń zewnętrznych. Spakowałem, oddałem do reklamacji.

Właśnie otrzymałem informację, że zostanie mi zwrócony koszt zakupu (81zł). Obecnie słuchawki kosztują w tym samym salonie … 112zł! Nic, pozostaje mi je ponownie kupić na jednym z popularnych portali aukcyjnych. I tu niestety muszę przejść do kwestii bardzo istotnej – „dożywotniej gwarancji”.

Przedłużona i dożywotnia gwarancja

Aby takową otrzymać, słuchawki należy zarejestrować na portalu http://www.dozywotniagwarancja.pl/. W tym momencie uzyskuje się „dodatkową bezpłatną przedłużoną gwarancję” – w zależności od modelu jest to +6 lub +12 miesięcy dodatkowej gwarancji.

Firma KOSS oferuje też „dożywotnią gwarancję”. Choć sam nie wiem w którym miejscu wstawić cudzysłów. Bo ani to gwarancja, ani dożywotnia. Na czym ta „gwarancja” polega?

Dożywotnia gwarancja udzielana jest przez firmę KOSS. KOSS gwarantuje, iż oficjalny dystrybutor zapewni pierwszemu właścicielowi urządzenia jego naprawę lub wymianę przez całe życie, w przypadku jakiejkolwiek usterki elektrycznej lub mechanicznej, po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej w aktualnej wysokości. Wysokość tej opłaty wynosi 80 PLN za każde skorzystanie z dożywotniej gwarancji. Użytkownicy zarejestrowani na stronie www.dozywotniagwarancja.pl mają zagwarantowaną obniżoną stawkę opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 PLN. Do każdej opłaty należy doliczyć koszty przesyłki do punktu serwisowego, które ponosi klient. Natomiast koszty transportu produktu do klienta ponosi punkt serwisowy.

Po pierwsze, trzeba kupić słuchawki ze specjalnym kodem promocyjnym na opakowaniu.

Po drugie – trzeba zarejestrować te słuchawki na wspomnianym już portalu (i tu jest istotny zysk, bo wydłuża się wtedy standardową gwarancję!)

http://www.dozywotniagwarancja.pl/

Po trzecie trzeba ponieść opłatę manipulacyjną w wysokości 80zł/40zł dla zarejestrowanych użytkowników. Plus koszty przesyłki do serwisu (odsyłają na własny koszt).

Więc uważajcie przy zakupie, bo bardzo wielu sprzedawców nie pisze o tym fakcie, umieszczając w aukcjach/ofertach sprzedaży tylko informację o „dożywotniej gwarancji”. Co, jakby do tematu nie podchodzić, nie jest prawdą, w przypadku tanich słuchawek po prostu taka gwarancja się nie kalkuluje.


Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 10 sierpnia 2018

    […] słuchawek dołączanych do telefonów, używałem słuchawek polecanych przez innych biegaczy (Koss KSC 75) czy Koss the Plug), przez krótki czas biegałem też w dość ekskluzywnych słuchawkach […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.