Rozbiegi

Rozbieg 11. tygodnia – przegląd blogów

Rozbieg 11 tygodnia

Też macie wrażenie, że czas pędzi i gna coraz agresywniej do przodu? Nie tak dawno wciskałem guzik „Opublikuj” przy rozbiegu 9. tygodnia a tu proszę, jesteśmy dwa tygodnie starsi. Ale za to bogatsi o ponad 14 dni doświadczeń, prawda?

Dziś o bieganiu, reklama Biegu SGH, nastrojowy utworek, czym jest cienka niebieska linia i jak pracuje się w domu z dziećmi. Miłej lektury!

Bieganie

Dziś garść polecanych linków na ciekawych blogach. Zacznę od biegania, bo wystartowałem w drugich (ale pierwszych prawie wiosennych) zawodach w tym roku. Bieg Wiosenny w Parku Śląskim – poczytajcie, jeśli macie chęć zerknąć jak biega się po dłuższej przerwie. Na pewno wolniej, ale jak zawsze – w bardzo miłym towarzystwie.

Tydzień wcześniej wyznaczyłem sobie moje najwyższe tętno, czyli HR max. A o badaniach wydolnościowych poczytacie u Trenera Biegania.

Bieg SGH

Bieg SGH Warszawa 2017 infografika

Już za miesiąc – 9. kwietnia startuje Bieg SGH w Warszawie. Jest to bieg charytatywny (współpraca z Fundacją Szczęśliwej Drogi), świetnie zorganizowany, dopracowany w szczegółach – mam przyjemność być jednym z patronów medialnych, stąd jeszcze się z tym wydarzeniem u mnie na blogu i na fanpage spotkacie. Data startu bardzo dobrze dobrana, gwarantowana wiosenna pogoda, interesująca trasa (do wyboru 5 i 10km) – akurat na rozpoczęcie mocnym akcentem sezonu biegowego. O biegu też poczytacie na jego fanpage, a zdjęcia obejrzycie na Instagramie.

Jak wiązać buty do biegania?

Bieganie to również detale i szczególiki. Zerknijcie na film o tym, jak wiązać sznurowadła w butach biegowych. Jest kilka sposobów, dzięki którym można dobrze dopasować but do nogi, w zależności od tego, jak na niej leży.

TVP Sport u Zaniczki

A propos filmów. U Renaty – Zaniczka.pl – w domu (i w pracy) była kamera TVP Sport. O tym pisze Renata, na końcu jej tekstu znajdziecie film – oglądajcie mniej więcej od połowy od 10 minuty i 10. sekundy.

Rodzic pracujący w domu?

Dziś Monika z blogu Konfabula.pl odsłania sekrety pracy w domu, z dziećmi. Na starannie wybranych przykładach – polecam, bo sporo śmiechu z tego jest, dla obserwatora rzecz jasna, bo dla uczestnika tak wspaniałych domowych katastrof, przyjemność bezsprzecznie była mniejsza.

Matura z polskiego

A u Macieja wspominki pomaturalne. Jak to z polskiego otrzymał ocenę dostateczną i jak bardzo (nie) zmieniło to jego życia. Cóż, oceny ocenami a życie biegnie swoją, zupełnie nieprzewidywalną dróżką.

Muzyka

Tradycją Rozbiegów jest też klimatyczny utworek – dziś Bob Moses – polecam przesłuchanie całej płyty, która zawiera więcej takich właśnie melodyjnych, nastrojowych nutek ułożonych w zmyślną linię.

Cienka niebieska linia

Na koniec podrzucam link do jednego z najciekawszych blogów – blog Polaka mieszkającego w USA, który najpierw został strażakiem, później – po uzyskaniu obywatelstwa – został Szeryfem. Śledzę od bardzo dawna jego codzienne przygody – jest członkiem tego samego forum, które czytam od lat już chyba kilkunastu. Stany Zjednoczone to miejsce, w którym każdy może zrobić karierę, spełniać marzenia, żyć pełnią życia – prawie jak u nas. Poczytajcie, bo pisze ciekawie i są to bardzo prawdziwe relacje.


To co, do zobaczenia w kolejnym Rozbiegu?

 

 

3 Comments

  1. Jeeeeest! Kolejny rozbieg :) Za porządną porcję dobrych tekstów serdeczne dzięki :) A o pracy w domu z dzieckiem poczytam w pierwszej kolejności. Ciekawa jestem, co też Monika wymyśliła :)

  2. Polak – szeryfem, ale kowboj hi hi hi. Praca z dzieckiem w domu to jest wyzwanie dla wlasnej kreatywnosci, szczesliwie pomaga w tym Swinka Peppa. Blogoslawiony ten, kto ja wymyslil. Pozdrawiam serdecznie Beata

  3. Serdeczności :) Paweł i cieszę się że mogłeś zobaczyć koty prawie na żywo :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén