Rozbiegi

Rozbieg 18. tygodnia

Rozbieg 18 tygodnia bwotr.pl

Długi weekend i majówka. Mimo tego przygotowałem rozbieg, w końcu musimy dzielnie dotrzeć do następnego weekendu. Tyle poważnych tematów… Tyle poważnych świąt po drodze. Dobra. Żeby nie było zbyt poważnie, reklama. Taka akurat w temacie pewnego serialu. Pijcie wodę! Będziecie… Sami zobaczcie.


Bieganie

Tydzień temu pobiegłem po raz pierwszy w Cieszynie.   Prawie wszyscy znajomi wyjechali z tego zacnego miejsca z życiówkami, ja też! A relację znajdziecie tu:

8. Cieszyński Fortuna Bieg Relacja

Czyżby to była zasługa rozpoczęcia współpracy z inżynierią Biegania?

Inżynieria Biegania - Rybnik

W jakiejś części, na pewno. Co będzie dalej? Trenuję wg otrzymanego planu. Nie mogę doczekać się każdej kolejnej jednostki treningowej. A kwiecień zamknąłem przebiegniętymi 113 kilometrami. W sam raz! Wkrótce kolejne biegi, niesamowicie jestem ciekaw czy uda mi się zbliżyć do rekordu czy też mój rekord był przypadkiem?

W kwestii biegania Małgosia czyli Zakochana w Bieganiu zadała pięciu blogerom biegowym pytanie co motywuje cię do biegania, gdy ci się nie chce? Jakoś tak … ze mnie też wyciągnęła samą prawdę i tylko prawdę.

Rozbawił mnie artykuł Piwo po treningu na Runners World. To co, może szklaneczkę?

Już prawie kończę kwestię biegową, przechodzę do poważnych tematów. Taki zaczął Witek: Odczepcie się od biegaczy.  Bardzo mi się spodobało jego podejście, my, biegacze, po prostu chcemy biegać. Bez dodatków ideologicznych, politycznych.

Czas na filmik. W czerwcu biegniemy z Tomkiem 1/2 Sky Marathon na Babią Górę. Najkrótszy i najłatwiejszy z zaproponowanych dystansów (23,5km i 1400m przewyższenia) jest to jedyny wariant tego biegu dostępny dla wszystkich. Ci, którzy chcą biec pełen Sky Marthon, lub jego wielokrotność (x3, x6!) muszą udokumentować dwa biegi na 50km + oraz uczestniczyć w takich obowiązkowych treningach jak na filmie. Znowu coś nowego, znowu wyzwanie. A swoją drogą piękne widoki, prawda?

Polecane

Dizajnuch. Nowy wpis – Szata zdobi człowieka. O tym oczywistym fakcie, że pozory mylą. Dziwi to Was? Służbowo codziennie jestem w pracy w garniturze. Gdy przychodzę „w cywilu”, gdy mnie czeka „brudna robota”, budzę duże zdziwienie. Nawet nie wiecie, jak bardzo lubię występować w ubiorze roboczym.

Monika z Mojej Sztukoteki pisze, jak blogować z kotem. Tak właśnie jest, kto ma kota – zrozumie.

Tak sobie patrze na moje linki, zawsze mam kilka propozycji muzycznych i w końcu wygrywa ta jedna jedyna. Dziś było zbyt dużo opisu, za mało energii więc mój wybór padł na Republicę: Ready to go!

Muzyka bardzo mi pomogła podczas finiszu biegu w Cieszynie. Ale teraz odkryłem zupełnie coś innego do słuchania podczas biegów. O tym napiszę następnym razem.


 

15 Comments

 1. Przeraża mnie to, ile zaległości mam w blogowych sprawach;)
  Muzyka to lek na wszytsko – pomaga w wielu sytuacjach, ja bez niej sobie życia nie wyobrażam!
  I bardzo chcę taką butelkę jak ma ten pan na filmiku;) Poręczny kształt!

 2. te biegi w górach kuszą mnie niezmiernie, są to jedyne biegi na które byłabym skłonna się zapisać. Jestem pod gigantycznym wrażeniem i tego i tych biegów w górach Norwegii https://vimeo.com/118217792

  ech…

 3. Muzyka często pomaga przy finiszu:) Ja trenuję i nie mam już siły, podkręcam ulubioną muzyczkę i cisnę ile sił w ciele;)

 4. Sky Maraton??!! Nie przestajesz mnie zaskakiwać!! :D ” Tylko 23km”..tia :P I good luck!
  A kiedy będzie goniła Cię meta?? Był już ten bieg?
  ps.Reklama rozwala system :D
  pps. Zacne polecajki:)
  ppps. Optuje za tym żeby każdy tydzień trwał sroda- pt a potem dłuugie weekendy :D

  • mgr inż. Anioł

   Meta goni nas w najbliższą niedzielę, a wiec 8 maja o 13:00 :) btw… transmisja na żywo w TVN24

   • AA!! Ale czad!! Nie mam tego programu ale zapewne relacja bedzie w sieci :D Good luck Panowie! :D

 5. Babok

  Po majówkowo nadrabiam zaległości :) Mam wrażenie, że jutro poniedziałek ;)

 6. Reklama ach! Jak było w Poznaniu?

 7. Na szczęście miałem dzis więcej czasu, więc mogłem spokojnie porozgryzać kolejne teksty :) Dziękuję Ci za kolejne fajne zestawienie. Najfajniejsze jest to, że kilka tekstów już prawie miałem przeczytać, ale gdzieś mi się zagubiły. Dziś mogłem do nich wrócić :) Dzięki za „Republicę” bardzo kiedyś lubiłem ten kawałek, a zwłaszcza śpiewająca w nim wokalistę :) Ech… :D Czekam z niecierpliwością na Twoje odkrycie do słuchania o pozdrawiam serdecznie!

 8. No patrz, a ja jeszcze z poprzedniego wszystkiego nie poczytałam. Ale to nie zniknie prawda? ;-) Dzięki bardzo, że mimo majówki, kiedy to wszyscy albo się smażą na grillu, albo zmuszają lub nie do podróży, albo leżą do góry brzuchem, albo biegają :-), albo pracują, albo… co to ja chciałam… A! dziękuję, że jesteś obowiązkowy i rozbieg napisałeś. Na chwilę obecną nie mogę obejrzeć filmików, bo nie mam słuchawek przy sobie, a jest cisza nocna i niektórzy już śpią.
  Babia Góra? Już? No wiem, nie już, ale już niedługo. Ależ bym chciała tam być! To dopiero będzie bieg. A Poznań już za tydzień. Leci ten czas. Mój tydzień chyba będzie intensywny. Oby z uśmiechem. :-) Czego i Tobie życzę. Uśmiechu znaczy. :-)

 9. Iza

  Faktycznie okoliczności przyrody porywają. Jak miło się ogląda taki filmik siedząc na kanapie. ;) Ja bym się potknęła o pierwszy kamień na szlaku. ;)
  Dzięki za rozbieg, tym bardziej, że u Was długi weekend. :) Idę w linki. :) Udanego przedłużonego weekendowania i łagodnego powrotu do pracy. :)

  • Z tym potknięciem, to nie jest wykluczone, że ja też bym się (i się) wyłożę :) Dziękuję szczególnie za życzenie spokojnego jutrzejszego lądowania w pracy…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén