Rozbieg 24. tygodnia


Raźnym krokiem w 24.tydzień. Mam wrażenie, że czas przed wakacjami przyspiesza, coraz więcej dzieje się, dlatego jedyna nadzieja w rozbiegu. Żeby choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i pożeglować pomiędzy ciekawymi tekstami w blogosferze. Zaczynamy!


Bieganie

Dzieje się sporo. W tym tygodniu wrzuciłem relację z XXIV Biegu Fiata w Bielsku Białej, kolejna relacja sygnowana przez Tomka i przeze mnie. Mile przyjęta – dziękujemy!

tryby MAJZaczął się czerwiec, więc podsumowałem miesiąc planowania mojego biegania przez Inżynierię Biegania – czyli w trybach Inżynierii Biegania.

Polecam tekst Agaty o Dojrzewaniu do biegania bez muzyki.  Zderzcie go z moim nowym tekstem o bieganiu z audiobookami. Które wyjście lepsze?

I jeszcze biegowo polecam tekst Runnerskiego o jego najwolniejszym półmaratonie – w upale, znajdziecie tam wiele mądrych rad.


I co, gorąco Wam? Mam dla Was specjalną reklamę, dzięki której uśmiech zagości na Waszych twarzach i która oszroni Wasz ulubiony napój już w drugiej minucie trwania. A najlepsze jest to, że faktycznie czekałem w ubiegłym roku na śnieg jak na najlepszy prezent – właśnie po to, żeby zrobić porządne wybieganie w śniegu.

https://youtu.be/o2P5E7cFt9s

Polecane

Największa magia tkwi w codzienności – bardzo mądry wywiad z Jackiem Walkewiczem – o związkach.

Jeśli związki – to pobojowisko. Dizajnuch i jego pełen przejęzyczeń tekst o spełnianiu marzeń.

Teraz bardzo dziwny link. 145 stron o …rozpoznawaniu ptaków. Tych latających oczywiście. Tak się składa, że ja rozpoznaję zazwyczaj 5 w tym wróbla, pingwina, sępa, bociana i mewę. Bardzo proszę, po lekturze będziecie mądrzejsi niż ja, ale uwaga – ja też to czytam!

Kolejny wyjątkowy tekst przygotowała Zaniczka. O mowie nienawiści. A przede wszystkim o tym, jak na tę mowę reagować. Prawnie.

Smutna wiadomość – Aleksander Doba, którego biografię nie tak dawno polecałem miał przykry wypadek, już na starcie jego podróży jego kajak dwukrotnie koziołkował tracąc anteny i elektrykę. No i musi odłożyć wyprawę na przyszły rok – ale się nie poddaje. A oto co powiedział, obejrzyjcie – ku pokrzepieniu serc:


I końcówka muzyczna. W tym tygodniu dwukrotnie woda kapała mi z czapki – raz, po 10 minutach biegu w deszczu, drugi raz po przebiegnięciu planowych 14km – tak było parno. Podobnie mokro było podczas koncertu U2 w Chorzowie, najpierw nas zlało dokumentnie, później wyskoczyło U2 i błyskawicznie zrobiło się gorąco, woda wyparowała. To co? Uno, dos, tres, catorce! 

Udanego tygodnia! 


Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

17 komentarzy

 1. Lifestylerka pisze:

  Hmmm, jak to jest, że zimą chce mi się plaży, a latem grzańca w zaśnieżonej chałupie w Zakopanym:))))))). Schłodziłam się oglądając tę reklamę:).

 2. Justyna Rolka pisze:

  Udanego tygodnia Pawełku:)

 3. Czytam i oglądam o Olku Dobie (bo mnie zaimprezowało na kilka dni i wyleciałem w offline) i tak się zastanawiam – co ja wiem o spełnianiu marzeń? Niewiele, ale walczyć trzeba :)
  Dzięki za podlinkowanie i nie myśl, że się wywiniesz od wspólnego strzelania, a wiesz, teraz to cieplutko i przyjemnie, a jak się będziesz obijać, to znowu zmokniemy :)

 4. Artur pisze:

  Klik… Klik… Klik… i Przerwa obiadowa z głowy :) Dzięki za przypomnienie o inżynierii biegania :) Już zdążyłem o tekście zapomnieć :P Porady, dotyczące biegów w upale bardzo mi się przydadzą, mając na uwadze nasz ostatni bieg w pełnym słońcu między 13:00 a 14:00 :) Pozdrawiam i pięknego tygodnia Ci życzę!

 5. Artur pisze:

  Klik… Klik… Klik… i Przerwa obiadowa z głowy :) Dzięki za przypomnienie o inżynierii biegania :) Już zdążyłem o tekście zapomnieć :P Porady, dotyczące biegów w upale bardzo mi się przydadzą, mając na uwadze nasz ostatni bieg w pełnym słońcu między 13:00 a 14:00 :) Pozdrawiam i pięknego tygodnia Ci życzę!

 6. Dola pisze:

  AAAA piosenka na końcu wygrywa <3

 7. Socjopatka pisze:

  Dzięki za podlinkowanie wywiadu z Jackiem. Uwielbiam człowieka, więc od razu lecę czytać! ;) Miłego tygodnia :*

 8. Marta Kraszewska pisze:

  Rozpoczynamy rozbieg:) muszę do Zaniczki zajrzec. Przyjemności!

 9. Rozpoczynamy rozbieg:) muszę do Zaniczki zajrzec. Przyjemności!

 10. Pięknie. Zaczynam swój rozbieg. :)

 11. BasiaK pisze:

  Sporo ciekawych linków. Tydzień będzie intensywny. :-) Tak. Stanowczo czas przed wakacjami przyspiesza. A najciekawiej jest wieczorem, kiedy to nagle patrzę na zegar, a tu już 21. Ale jak to? Przecież jest tak widno? :-D
  Dobrego tygodnia. :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.