Rozbiegi

Rozbieg 47. tygodnia


Z opóźnieniem. Ale nie mniejszą determinacją niż zwykle. Czas zanurzyć się w kolejny tydzień i mężnie dobiec z podniesioną głową do piątku. Bez niedozwolonych wspomagaczy – czyli dni wolnych, niczym ubiegła środa.
Gotowi? Zaczynamy!


Polecane

Ten tydzień trudno zaczynać bez rzutu oka na Paryż. W Paryżu mieszka Beata z bloga vademecumblogera.pl – jej świetny wpis o tym, że mieszka w oblężonym mieście, opisuje co się wydarzyło i jak zareagowali mieszkańcy tej europejskiej stolicy na atak terrorystyczny. Lektura obowiązkowa:  Chwila zadumy nad tym co się stało nie zaszkodzi.

Internet oczywiście podzielił się reakcjami na to straszne wydarzenie, dlatego dla uspokojenia polecę wpis Zdolnego ale LeniwegoSocial media wg dziecka. Jeśli zechcecie, na jego blogu znajdziecie dobry komentarz do paryskich wydarzeń. Jeśli nie – poczytajcie zalinkowany artykuł, bo warto.

Teresa z blogu Maratime.pl napisała już trzecią część Meneli z biura. Polecam, bo to połączenie poezji z prozą. I survivalem miejskim w jednym.

Mało czytałem wpisów blogowych w tym tygodniu, stąd tylko tyle poleceń. Ach, żeby mieć siłę do biegania przez cały tydzień, trzeba dobrze się odżywiać. Zajrzyjcie do Lifestylerki na jej linkowe party i poradnik jak skutecznie osiągnąć sukces. Sukces sukcesem, zajrzałem do jej lunch boxa i mi się bardzo zawartość spodobała.

Biegamy

Jeszcze sezon biegowy trwa, w tym tygodniu przebiegłem kolejny Harcbieg (to już piąty), w bardzo miłym gronie Radlinioków w biegu.

Natomiast sobota to był najwspanialszy bieg, w którym do tej pory brałem udział. Górska Przygoda w Wiśle. Przesadzam? Chyba nie, skoro nawet mgr inż. Anioł nakręcił z tej okazji film.

Gorska Przygoda Relacja

A tak się tego biegu obawiałem. Niesłusznie.

Wspomnę też, że Marek z blogu Droga do Tokio nawiązał współpracę z RunCzech i reklamuje biegi, które odbędą się w Czechach w przyszłym roku. Warto trzymać rękę na pulsie, bo będzie miał pakiety biegowe do wygrania, sam tam biegł, biegł też mgr inż. Anioł – obaj zachwyceni. A oni się nie mylą, czyli coś w tym jest.

Poradniki

Trochę nade mną popracowaliście (szczególnie Basia z blogu pociagdozycia.blogspot.com) i przygotowałem kolejny poradnik – tym razem o konfigurowaniu disqusa.

Disqus konfiguracja

Im głębiej kopałem w ustawieniach, tym więcej się dowiadywałem. Dziękuję Wam za dyskusję i Wasze uwagi – szczególnie Izie z blogu fragmentator.pl. Im bardziej dzielimy się posiadaną wiedzą, tym więcej sami się dowiadujemy. Fajnie tak.

Opisałem też oczywistą oczywistość – czyli aplikacje na komórki rozpoznające utwory muzyczne. I chyba się przydało, cieszę się, że teraz i Wy wyłapujecie i rozpoznajecie muzyczne perełki.

Shazam vs Soundhound


Na zakończenie kawałek dobrej muzy – jeśli jej nie kojarzycie, uruchomcie Shazama i sprawdźcie kto tak pięknie gra. Bardo fajny podkład do filmu ze wspomnianego biegu w Wiśle. Co oglądam ten film, to się śmieję. Sygnowany przez mgr. inż. Anioła.

Życzę Wam siły i uśmiechu na cały rozpoczęty już tydzień – do kolejnego rozbiegu

25 Comments

 1. Górska czytana, Zdolnego Dziecko już poznane i polubione za trafne i cięte riposty, post Beaty czytany. I to wszystko zanim tu weszłam. Przypadek? Nie sądzę ;)

 2. Tak, Iza z Fragmentatora to wielka orędowniczka Disqusa :D

 3. Kończy się środa, a ja dopiero teraz tutaj trafiłem. Facebook culpa. Dziękuję za polecenie!!!
  :)

  • Życie jest pełne niespodzianek, Ty pisz a ja będę się czytał, się delektował i polecał :D

   • Ok. :) Na razie jednak szykuję się do pierwszej dychy po kontuzji. Zobaczymy co będzie. Sprawdziłem swoje wyniki i wyszło mi, że 3 miesiące przerwy sprawiły, że moja forma cofnęła się o jakiś rok. Makabra (dla takiego nadambitnego amatora jak ja)

    • Podczas zawodów pobiegniesz i tak szybciej, niż na jakimkolwiek treningu więc nie wszystko jest tak pewne, jak się wydaje ;) A jeśli będziesz przez zimę trenował to na wiosnę będziesz w przyzwoitej formie i … :D

 4. Nic mi nie wiadomo o żadnej pracy nad Tobą. :-D Ja tylko nieśmiało poprosiłam o kilka wskazówek. :-) Dziękuję za kolejny rozbieg, przyda się, bo tydzień ciężki i jak zauważyłeś bez wspomagaczy (uważam, że środy powinny być ustawowo wolne od pracy) :-) Będzie co czytać dla relaksu po ciężkim dniu. Uśmiechniętego tygodnia życzę. :-)

 5. Miłego, udanego tygodnia! Ja wkraczam w nowy tydzień z anginą i antybiotykami, więc rozbieg mam mało udany:)

  • Oj, to zdrowia Ci zyczę. Ja się zapobiegawczo odkażam magiczną miksturą czosnkowo-cytrynowo-miodową – wszystko co żyje w promieniu 5m ucieka z piskiem. Bakterie również ;)
   Kuruj się, nie daj chorobie żadnych szans :)

   • Natarłabym się nawet łajnem by wyzdrowieć, ale już za późno…choroba mnie zdobyła jak kurczak KFC:) Pozdrawiam ciepło, bez buziaków, co by nie zarazić;)

 6. Iza

  Późny rozbieg, ale w jak najlepszym stylu. :) Powinnam iść spać, a mam jeszcze otwarte okna z polecanymi linkami. :)
  Dobrze, że jest Disqus – można gadać i gadać, a mi się wiecznie coś przypomina z opóźnieniem. :) I dobrze, że piszesz o oczywistościach, bo jak się okazuje, one nie dla wszystkich są oczywiste. A moi chłopcy są aplikacjami zachwyceni, ja też – jeszcze raz dziękuję. Udanego tygodnia! :)

  • Dziękuję, no tak, skąd ja te otwarte okna znam… ;)
   Bardzo się cieszę, że aplikacje się przydały, choć wczoraj żadna z nich nie potrafiła sobie z muzyką poradzić, cóż, może miałem omamy słuchowe, że coś gra.
   Miłego tygodnia i Tobie!

 7. Poligon Domowy - Kaśka ten!!!

  ciekawy spis ciekawych rzeczy :) dzięki Tobie odkryłam znowu kilka fajnych miejsc

 8. ciekawy spis ciekawych rzeczy :) dzięki Tobie odkryłam znowu kilka fajnych miejsc

 9. Monika Miriam Kowalczyk

  A moje największe odkrycia, to Twój blog i Lifestylerka, ale widzę, że bywamy w tych samych miejscach. Powodzenia w bieganiu :)

 10. A moje największe odkrycia, to Twój blog i Lifestylerka, ale widzę, że bywamy w tych samych miejscach. Powodzenia w bieganiu :)

  • Dziękuję Ci pięknie za postawienie mnie w jednym rzędzie z Lifestylerką, też ją podziwiam i odwiedzam. Ale… tak dosyć wybiórczo korzystam z jej rad ;)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén