Konkurs! (V bieg po Moczkę i Makówki)


Tak jak przewidywałem, numery startowe rozeszły się podczas zapisów na V bieg po Moczkę i Makówki  błyskawicznie, w ciągu kilku dni. Przewidujący organizatorzy zostawili jednak pewną sekretną pulę, o którą będziecie mogli zawalczyć. Obserwujcie pilnie wydarzenie biegowe na Facebooku i nie traćcie nadziei – to tam pojawią się informacje, gdzie i kiedy możecie wygrać swój grudniowy start.

Dziś niespodzianka. Grupa Biegowa Luxtorpeda, w uznaniu zasług Szejka Arabskiego oraz Meksykanina dla promocji biegów o moczkę, nagrodzi jednego z czytelników niniejszego bloga możliwością bezpłatnego startu w kultowym – a zarazem jubileuszowym biegu – V biegu po Moczkę i Makówki, który wystartuje 17. grudnia o godzinie 12.00 w Stanowicach. 

Dziękuję Luxtorpedzie serdecznie i zachęcam do udziału w konkursie. Szybciutko przechodzę do rzeczy – bo nagroda czeka – a i Ty Szczęśliwy Laureacie – musisz mieć czas na powiadomienie rodziny o fakcie zwycięstwa, odświętowaniu tego wydarzenia oraz na – last not least – przygotowanie kostiumu.

Kto otrzyma numer startowy? Ten, kto poprawnie odpowie na zestaw trudnych i podchwytliwych pytań. Uważajcie (bo nie będę tego powtarzać)  – prawidłowa odpowiedź w każdym pytaniu jest tylko jedna. Na końcu tekstu znajdziecie też procedurę zgłoszenia odpowiedzi. Samych odpowiedzi szukajcie tu na blogu oraz na stronie GB Luxtorpeda Czerwionka.

Zgłoszenia możecie przesyłać do 18. listopada (piątek) włącznie, do godziny 18.00.

Pytania konkursowe:


1. Na trasie biegów po Moczkę i Makówki znajdują się dowcipne informacje i ostrzeżenia dla biegaczy. Na czym są umieszczone?

A/ baloniki,

B/ bilboardy,

C/ wbite w stanowicką ziemię (info)słupki.


2. Regulamin biegu występuje w wersjach… 

A/ polskiej i czeskiej,

B/ polskiej i śląskiej,

C/ śląskiej i kaszubskiej.


3. W ilu biegach Bookworm użył kostiumu Szejka Arabskiego?

A/ w jednym, przecież widać że to jednorazówka a nie porządny kostium biegowy,

B/ dwóch, ale Szejk ma nadzieję, że jeszcze gdzieś w nim pobiegnie,

C/ po dziesięciu biegach Szejk przestał liczyć.


4. Za co był przebrany mgr inż. Anioł podczas IV Biegu po Moczkę i Makówki?

A/ Batmana

B/ Biskupa,

C/ Kapitana Amerykę.


5. IV Bieg po Moczkę i Makówki  uzyskał zacny zestaw wyróżnień w głosowaniach na portalu „Maratony Polskie”, za biegi organizowane w 2015 roku. I pytanie: Które miejsce zajął ten bieg w kategorii biegów w województwie śląskim za 2015 rok?

A/ jedenaste, bo uczestnicy zapomnieli o rejestracji na portalu maratonypolskie.pl,

B/ szóste, mało brakowało do piątego,

C/ pierwsze, no jak można było w wątpić.


6. Ozdobny sznur na głowie Araba to:

A/ Agal,

B/ nie ma żadnego ozdobnego sznura,

C/ Riata.


7. Prezesem Stowarzyszenia Grupa Biegowa Luxtorpeda jest?

A/ Michał Toman,

B/ Marcin Menżyk,

C/ Andrzej Toman.


8. Koszt stworzenia kostiumu Meksykanina, w którym biegł Bookworm to

A/ 79,4zł,

B/ 0zł – kostium został Bookwormowi darowany przez prawdziwego Szejka,

C/ Nieznany, bo kostium został wypożyczony.


9. Które miejsce zajął Juan Archibald w konkursie na przebranie podczas IV Biegu po Moczkę i Makówki?

A/ Pierwsze – to przecież było pewne!

B/ trzecie, ale nie marudził – zawsze to „pudło”,

C/ nie otrzymał żadnego wyróżnienia.


10. W jakim mieście partnerskim zwyciężył Rafał Żak oraz biegacze Młodej Luxtorpedy w Biegu Niepodległości, w 2015 roku?

A/Swarzędz,

B/ Sokołów Podlaski,

C/ Sosnowiec.


11. Kto jest pomysłodawcą biegu po Moczkę i Makówki?

A/Andrzej Toman

B/ Jacek Nowak

C/ Rafał Żak.


Jak zgłosić odpowiedź

Teraz proszę przygotujcie spis poprawnych odpowiedzi i prześlijcie go na adres mailowy: bookworm (at ) bwotr.pl, lub skorzystajcie z poniższego formularza. Możecie również wysłać zgłoszenie poprzez prywatną wiadomość na Fanpage Bloga.

W treści odpowiedzi oczywiście muszą znaleźć się odpowiedzi oraz imię i nazwisko osoby, która będzie startowała w biegu.

Uwaga:

 • aby uniknąć nadużyć, dana osoba może być zgłoszona tylko jeden raz (liczy się pierwsze zgłoszenie, następne zostają odrzucone),
 • jeżeli pojawi się więcej niż jedno prawidłowe zgłoszenie z kompletem poprawnych odpowiedzi, ogłoszona zostanie dogrywka – finał, w którym o określonej uprzednio godzinie pojawi się pytanie. Najszybciej przesłana prawidłowa odpowiedź zapewni zwycięstwo,
 • w przypadkach spornych kwestii nieujętych w niniejszym krótkim regulaminie, zastrzegam sobie prawo do zinterpretowania spornej sytuacji i podjęcia ostatecznej decyzji o przyznaniu nagrody.

Rozstrzygnięcie konkursu 18. listopada na fanpage bloga na Facebooku. 

Powodzenia!

[bestwebsoft_contact_form]


Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

5 komentarzy

 1. halmanowa pisze:

  Buahah, zajefajne pytania konkursowe :) Tak mnie korci, żeby na nie odpowiedzieć… ale nie mogę :D Bo przecież w biegu nie wezmę udziału. Mimo to wszystko czytałam z nieukrywaną przyjemnością, udzielając odpowiedzi w myślach. Paweł, pozdrawiam Cię i życzę, aby wybór zwycięzcy nie okazał się zbyt trudny! :)

 2. Super pomysł to najfajniejszy bieg :) Trzeba to rozpropagować gdzie się da :)

 3. BasiaK pisze:

  No proszę, mistrz wygrywania w konkursach sam oglosił konkurs. :-) Nagroda super, ale te pytania wcale nie są łatwe. :-P No i uważam że dla osoby wygranej w pakiecie powinien być strój zasponsorowany przez szejka. :-)

  • Bookworm pisze:

   Muszę z Szejkiem pogadać, ale ten zwiał do ciepłych krajów, podobnie jak Meksykanin…
   A co do pytań – czyżby ktoś obiecywał, że będą łatwe? :D Nagroda zacna, więc łatwo być nie może …

   • BasiaK pisze:

    Wcale im się nie dziwię, też chętnie bym zwiała do ciepłych krajów. :) Czy ktoś obiecywał, że pytania będą łatwe? A kto na fanpage napisał, że pytania są proste? No chyba że łatwe i proste to nie to samo? :P
    Dobra, żartuję. Nie są takie trudne, wymagają tylko poszperania tu i ówdzie. I masz rację, nagroda zacna, trzeba się trochę potrudzić. Konkurs mi się podoba, w zasadzie to już mogłabym go wygrać, znaczy przejść do następnego etapu, ale w tym roku podziękuję, niech pobiegną inni. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.