Disqus – konfiguracja


Dziś zapraszam na mój poradnik konfiguracji Disqusa. Dlaczego warto mieć Disqusa na blogu starałem się Was przekonać w tekście: „Disqus albo śmierć”:

Disqus_my_love

Dobrze skonfigurowany „bezobsługowy” Disqus bardzo ułatwia komentowanie czytelnikom naszego bloga a i zapewnia spokój administratorowi.

Nie ma niczego bardziej frustrującego dla czytelnika niż znikające czy nieopublikowane komentarze, nie ma nic gorszego niż administrator, który nie wiedział o komentarzu do zatwierdzenia. Przez miesiąc (tak mi się też zdarzyło).

Jestem wdzięczny wszystkim twórcom poradników, które może dla nich są wiedzą podstawową i oczywistą ale dla mnie często jest to „wiedza objawiona”. Gdy zaczynałem swoją blogową przygodę, korzystałem z wielu tutoriali na stronie Beaty z vademecumblogera.pl. Dla niej to była wiedza elementarna, dla mnie … początek mojej blogowej drogi.

Dlatego dziś wrzucam mój mały poradnik – jeśli zechcecie podzielić się Waszymi spostrzeżeniami i uwagami (w tym poprawkami)- będzie mi bardzo miło.


Zacznijmy od kwestii oczywistej, którą jest …

Komentowanie

Weźmy przykładowy komentarz, zwróćcie uwagę na pola (1) oraz (2). Zastanawia mnie dlaczego są tak rzadko używane przez czytelników?

Komentarz

(1) Klikając na strzałkę do góry/w dół możemy na dany komentarz zagłosować „za” albo „przeciw”. Autor komentarza otrzymuje powiadomienie o głosie, wg głosów można też układać „popularność wpisów.

ZaPrzeciw

Teraz patrzymy na  trójkącik w obszarze (2) Jeśli jesteśmy czytelnikiem

Oflagmożemy „oflagować” komentarz wskazując go administratorowi.

Jeżeli jesteśmy administratorem, mamy dużo więcej opcji:

Jako moderator

Z czego chyba najistotniejsza jest możliwość „wyróżnienia” najfajniejszego komentarza. Od niego czytający zaczną lekturę wszystkich komentarzy. Mało administratorów z tego korzysta a szkoda.

Komentowanie jako gość

Ciekawym tematem jest komentowanie jako gość, bez konta w Disqus. Jeśli zostanie to aktywowane (o tym za chwilę) to można całkiem „z ulicy” przyjść i skomentować. Szkopuł w tym, że trzeba tę opcję … znaleźć. A to taki malutki „tick” do zaznaczenia…

Disqus komentowanie gosc


No to żeśmy się rozgrzali, możemy przejść do właściwej części treningu biegowego disqusowego.

Disqusem zarządza się prosto, ale trzeba zwrócić uwagę na trzy rodzaje menu – górne środkowe, boczne lewe i górne prawe (trybik ustawień). 


Konfiguracja

Prawy górny róg panelu, „trybik” otwiera nam następujące menu:

Menu

Edit Profile 

I od razu rzucamy okiem na lewą stronę na menu boczne:

Disqus

W 1. Profile są podstawowe dane (np. awatar, opis_, jedna interesująca opcja prywatności:

Privacy

Możemy uniemożliwić podglądanie naszej aktywności, gdzie skomentowaliśmy i co napisaliśmy. Ja tej opcji nie zaznaczam, jeśli ktoś mnie obserwuje, często dołącza się do interesujących dyskusji na ciekawych blogach. Sam też z chęcią śledzę to, co komentują znajomi.

2. Podstawowe ustawienia (mail, hasło, login) ale też przejście do „settings” które to możemy wybrać również „z trybika ustawień” i które opiszę za chwilę.

3/4 Ustawienia powiadomień o komentarzach i „polubieniach” odpowiednio (3) na mail i w samym systemie Disqusa (4). 

Wracamy ponownie do menu „trybika” czyli prawej strony:

Menu

Settings kolejne podstawowe domyślne ustawienia, możemy tu też połączyć nasz profil disqusa z mediami społecznościowymi (dla Faceboka z kontem indywidualnym ale niestety nie Fanpage).

Find Friends po podłączeniu konta do FB możemy znaleźć kto z naszych znajomych jest na Disqusie ( i podłączył konto FB). Sami przy okazji też będziecie zaraportowani więc … ostrożnie z tym podłączaniem…

Admin ta opcja przenosi nas do części, w której możemy moderować komentarze. I teraz mamy dwie drogi, albo klikamy Admin i Moderate Comments, albo wybieramy u góry Engage. Przy okazji mamy informację – to wielkie „0” na obrazku poniżej informuje nas o braku komentarzy do zatwierdzenia.

Engage1


Przechodzimy do tego, co powinno być rutynową czynnością każdego blogera – sprawdzenie czy gdzieś nie utknęły komentarze naszych czytelników.


Moderowanie (w poszukiwaniu zaginionych komentarzy)

Engage

Wchodzimy mozolnie poprzez Engage==>Moderate Comments i patrzymy na nagłówki – czy gdzieś nie pojawił się jakiś zabłąkany post.

Approved: standardowo zaakceptowane posty, zgodnie z tym co sobie ustawiliśmy.

Pending: wisi i dynda i czeka na naszą decyzję (np. przez link w tekście, przy domyślnych ustawieniach Disqusa niestety tam powędrują wszystkie komentarze)

Spam: ktoś jest na tyle podejrzany przez program, że go prosto do spamu wrzuca. Dość znany przypadek – po prostu wg swoich algorytmów disqus często Bogu ducha winnych blogerów (ich komentarze) przez pewien czas tam umieszcza.

Deleted: to co zostało skasowane.


I to jest to miejsce, w którym znajdujemy wszelakie zaginione wpisy, które automatycznie skonfigurowany Disqus przed nami schował.

Teraz możemy przejść do ustawień, dzięki którym będziemy spokojni, że posty do zatwierdzenia czy w spamie pojawią się sporadycznie.


Zanim przejdziemy do szczegółowych ustawień, zostaniemy jeszcze przez chwilę przy zakładce Engage  – w telegraficznym skrócie opis opcji, które są de facto bardzo rzadko używane ale – mogą być użyteczne.

Numerki

 

1 już przerobiliśmy powyżej.  4 dokładnie przerobimy za chwilę.

2 to analiza aktywności na naszej stronie – dzienna liczba komentarzy i polubień,

3 Najwyżej oceniane komentarze (poprzez polubienia).

 

 

5 – bardzo ciekawa opcja pozwalająca dodać spośród użytkowników Disqusa dodatkowego moderatora na naszej stronie. Rozważcie – może warto? Wrzucenie kontrowersyjnego tekstu i wyjazd na wakacje – ktoś pilnuje naszego domu, podlewania kwiatków i wyprowadzania psa, może dołożyć też zaprzyjaźnionego moderatora pilnującego bloga? Pamiętajcie, Disqus jest dodatkiem do bloga i funkcjonuje równolegle. Czyli taki moderator może ingerować TYLKO w komentarze – nic więcej.

 W co klikać aby dodać moderatora – zaznaczyłem na czerwono.

Engage menu

„Cenzura” a więc filtry słów

Cenzura

Możemy wrzucić tu zabronione w komentarzach słowa, które automatycznie „zawieszą” ten komentarz do „dyspozycji administratora”. Słowa oddzielamy przecinkami, możemy użyć „kropki i gwiazdki „.*” zastępując nią kawałek wyrazu, tylko może to objąć większą liczbę wyrazów, niż nam się wydaje. Do przetestowania – ja osobiście nie używam.

7 „Biała i czarna lista”.

Są dwie zakładki – Banned (zablokowani) oraz Trusted (zaufani).

BT

Warto wrzucić przyjaciół na listę zaufaną: „Trusted”. Dlaczego? Bo jeśli się na niej znajdą, nigdy więcej nie trafią u nas do spamu. Jeśli kogoś nie lubimy, cóż, „banned”, add item i tu ważna uwaga: banned/trusted możemy tworzyć również wg maili, adresów IP, domen itp. Po kliknięciu na „Add item” wybieramy List (banned/trusted) i rozwijamy poniżej „Type”.

Banned

Żeby nie zapomnieć za co kogoś zablokowaliśmy możemy sobie go nawet opisać (Notes). Później „Add to Banned list” i możemy rozkoszować się spokojem naszych komentarzy. A po drugiej stronie ktoś bezskutecznie stara się dalej hejtować. Powodzenia!


I teraz przejdziemy do najważniejszych ustawień Disqusa.


Ustawienia

To teraz rzut oka na górne środkowe menu. Poprzednio wybraliśmy Engage to teraz czas przejść do ustawień: Setup

Setup

Są cztery części ustawień, z czego istotna jest tylko jedna:

 1. Configure Disqus for your community (mało istotne)
 2. Site Identity (mało istotne)
 3. Community Rules (najważniejsze – to jest nasz punkt 4 z listy z poprzedniego rozdziału)
 4. Social Platform Integration (nieistotne)

 

1. Configure Disqus… 

Jeśli chcesz dopasować wygląd i odmianę komentarzy to zajrzyj do tych opcji.

Conf comm

Appearance: dopasujesz schemat kolorów, krój pisma, oraz „badge” czyli tytuł moderatora. Standardowo moderator opisany jest jako „mod”, ja używam „kierownik” ale tytuł zależy tylko od Waszej pomysłowości.

Comment Count Link: odmiana słowa „komentarz” czyli „zero comments” jako „0 komentarzy„, „one comment” jako „1 komentarz” i „komentarze” jako „xx komentarzy„. Tu niestety wyskoczy problem, bo nie ma jak ustawić oboczności „2 komentarze„.

Default Sort: komentarze pojawiają się wg kolejności wpisów (od najnowszych) albo wg „best first” czyli wg tych, które zebrały najwięcej głosów o których wspominałem na początku tekstu.

2. Site Identity

Tu ustawiamy zupełnie podstawowe informacje o naszej witrynie:Site identity

 

Skrót,

nazwa strony,

jej adres

 

wybieramy kategorię

opis

 

i – to chyba najważniejsze – język.

 

 

3. Community Rules

Czyli ustawienia moderowania postów. Część najistotniejsza!

Community rules

„Allow guests to comment”

Jeżeli dopuszczamy komentowanie wpisów przez osoby bez konta Disqus zaznaczamy tę opcję. Zawsze przecież możemy wyciąć uciążliwy komentarz. Bez tej opcji osoby bez Disqusa niestety nie skomentują żadnego tekstu. Jak komentować jako gość, pokazałem na początku tekstu.

„Pre moderation”

Polecam „none” (brak konieczności akceptowania) albo „non-verified” (akceptowanie zewnętrznych komentarzy). Przy „all” zniechęca się komentujących do zostawienia komentarza, bo administrator musi dopuścić każdy komentarz. Uciążliwe dla obu stron.

Links in comments (!!!)

Jeżeli zaznaczycie tę opcję każdy, podkreślam: każdy komentarz zawierający jakikolwiek link zostanie „zawieszony” do akceptacji moderatora. Jeżeli administrator nie ma ustawionych powiadomień mailowych, to nie zauważy tego „wiszącego” komentarza. Mało tego, niestety mechanizm disqusa nie przewiduje powiadomienia komentującego, że jego komentarz „wisi”.

Media attachments

Jeżeli chcemy aby komentujący mogli do komentarza dołączyć fotkę lub film zaznaczmy tę opcję.

Flagged comments 

Dwie opcje – powiadamianie moderatora, jeśli komentarz zostanie oznaczony i wygaszenie komentarza, jeśli otrzyma ileś „oznaczeń”. Mało kto wie o tej możliwości, więc pierwsza opcja na „tak”, druga – „nie”.

Automatic Closing

Można uniemożliwić komentowania starszych niż …. X dni wpisów (0 dezaktywuje opcję).

 4. Social platform integration

Nie zintegrowałem konta z Twitterem, stąd dla mnie ta opcja jest nieistotna.

 


I tak naprawdę w tym momencie mamy skonfigurowane podstawowe opcje Disqusa.

Czekam na Wasze komentarze i ocenę poradnika. Po kilku dniach przygotowywania tekstu „na raty” pewne zakładki wydają mi się nieistotne lub na tyle proste do wypełnienia, że ich w detalach nie opisywałem. Przyznaję też, że części opcji nie zmieniałem i nie eksperymentowałem.

Zaawansowani blogerzy używają Disqusa na wielu blogach, może gdy oni tu zajrzą to podpowiedzą swoje rozwiązania.

Ciekaw jestem co Wy odkryliście w ustawieniach Waszych Disqusów.


Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

103 komentarze

 1. Przydatny wpis, pomaga nowym, nierozgarniętym, użytkownikom blogów :)

 2. gość pisze:

  Czy jest możliwość wyłączenia captcha?

 3. Nieokreslona pisze:

  Pomocne, dzięki bardzo!

 4. Agnieszka pisze:

  Cześć! Fajny przewodnik, mam tylko jedno pytanie: czy jest możliwość wyłączenia opcji moderowania komentarzy, jeżeli ktoś oznacza się jako „gość”? Czy jest to z góry przypisane, że wszystkie takie komentarze wpadają do moderacji?

 5. Młodzi na Dorobku pisze:

  Może doradzisz, bo nie umiem znaleźć podpowiedzi w Internecie. Prowadzę blog z disqusem i z tego konta disqusowego komentuję na innych blogach. Na jednych moje komentarze są wyświetlane, na innych nie (oczywiście są bez linków). Czy mogę jakoś przeciwdziałać temu czy to jest kwestia ustawień bloga, który komentuję?

 6. Lucyna Pawłowska pisze:

  Przewodnik super. Mam prośbę, może podpowiesz, co zrobić, jeśli w komentarzach od innych osób pokazuje się nie zdjęcie osoby, która zostawiła komentarz tylko moje zdjęcie? Nie mogę tego zlikwidować, a wygląda to tak jakbym sama do siebie pisała komentarze!Będę wdzieczna za podpowiedź!

 7. Przewodnik super. Mam prośbę, może podpowiesz, co zrobić, jeśli w komentarzach od innych osób pokazuje się nie zdjęcie osoby, która zostawiła komentarz tylko moje zdjęcie? Nie mogę tego zlikwidować, a wygląda to tak jakbym sama do siebie pisała komentarze!Będę wdzieczna za podpowiedź!

 8. Kinga pisze:

  Dziękuję za ten przewodnik. Bardzo się przydało!

 9. Bookworm pisze:

  Bardzo się cieszę, że działa :)

 10. Lady Dragon pisze:

  Dziękuję :) Przydało się!

 11. Adam pisze:

  Bardzo mi miło że trafiłem tak bardz ciekawy wpis. Gratuluję! Teamt wyczerpany do dechy ;-)

 12. Domi Maa pisze:

  Od kilku dni walczę z wyświetlaniem avatarów przy komentarzach i pokazywaniem komentarzy nie w zwykłej liście, a tak jak ty masz, że odpowiedź pod komentarzem. Ale chyba nie potrafię tego zrobić. Jakieś rady? :D
  Mój blog: siostry-pinkyandmozg.blogsp…

 13. Domi Maa pisze:

  Od kilku dni walczę z wyświetlaniem avatarów przy komentarzach i pokazywaniem komentarzy nie w zwykłej liście, a tak jak ty masz, że odpowiedź pod komentarzem. Ale chyba nie potrafię tego zrobić. Jakieś rady? :D
  Mój blog: siostry-pinkyandmozg.blogspot.com

 14. Błękitny pisze:

  Mam pytanko…. jak ustawić opcję, żeby ktoś kto chce nam odpowiedzieć w dyskusji pod artykułem na naszej stronie otrzymywał maila z odnośnikiem „Reply to…” po czym zostałby skierowany na naszą stronę i dopiero mógłby odpowiedzieć… Wiesz o co mi chodzi czy trochę zagmatwałem?

  • Bookworm pisze:

   Zagmatwałeś. Jeżeli chodzi o Disqus, to można sobie (i tylko sobie) ustawić powiadomienia mailowe. Ale żeby ktoś otrzymywał maila z odnośnikiem, musi go przecież najpierw wprowadzić na stronie w formularzu – to już musi ustawić sam, albo to nie jest Disqus ;)

 15. Błękitny pisze:

  Mam pytanko…. jak ustawić opcję, żeby ktoś kto chce nam odpowiedzieć w dyskusji pod artykułem na naszej stronie otrzymywał maila z odnośnikiem „Reply to…” po czym zostałby skierowany na naszą stronę i dopiero mógłby odpowiedzieć… Wiesz o co mi chodzi czy trochę zagmatwałem?

  • Bookworm pisze:

   Zagmatwałeś. Jeżeli chodzi o Disqus, to można sobie (i tylko sobie) ustawić powiadomienia mailowe. Ale żeby ktoś otrzymywał maila z odnośnikiem, musi go przecież najpierw wprowadzić na stronie w formularzu – to już musi ustawić sam, albo to nie jest Disqus ;)

 16. Dagmara | socjopatka.pl pisze:

  A ja myślałam, że Ty sam to ustawiłeś! :D Kurczę, to czemu mi nie zmienił, hehe. Też chcę kolorowo. No nic, ja tez będę szukać dalej, a gdybyś jakimś cudem do tego doszedł – daj znać. :)

 17. No i patrz, nie jestem za mądra, bo dalej nie wiem jak zmienić kolorystykę tzn. loginy komentatorów itd. Widzę, że Ty masz niebieski, jakżeś to zrobił?:) Pomóż! :D

 18. Mysia Familia pisze:

  Pomocny wpis, dziękuję :)

 19. Mysia Familia pisze:

  Pomocny wpis, dziękuję :)

 20. zarowka pisze:

  działa – dzięki za wyczerpujący artykuł

 21. W WordPressie w ustawieniach wtyczki napisane, jest że komentarze Disqus są włączone, a nie ma ich na stronie. O co może chodzić?

 22. Marta pisze:

  Jedno pytanie: jak dodać artykuły powiązane/najczęściej komentowane, które pojawiają się pod komentarzami? Nigdzie nie mogę znaleźć podpowiedzi. :-)

 23. Kasia Lorenc pisze:

  Dziękuję Pawle za te podpowiedzi :)

 24. Dziękuję Pawle za te podpowiedzi :)

 25. Paulina pisze:

  Dziękuję raz jeszcze :)

 26. Pau lina pisze:

  Dziękuję raz jeszcze :)

 27. anjanka pisze:

  bądź dumny. Dzisiaj usiadłam, by zamontować to ustrojstwo. Dzieć jeden spi, drugiego wraz z ojcem wywiało z domu. Kawa jest, to i czas jest. I jedna wielka (_!_) !! NIe chce mnie wtyczka zalogowac, więc nie mogę ustawić, ani sprawić, by działało.

  • Bookworm pisze:

   Trzymam kciuki za poprawną instalację. Zupełnie nie wiem czemu się uparło, że nie loguje się :( Może dziś jest zły dzień? :(

   • anjanka pisze:

    Pytałam o to na grupie Uli Phelep i jedna osoba się odezwała, ma ten sam problem, co ja i nie ma rozwiązania. Google tez nie zna rozwiązania niestety.

   • anjanka pisze:

    już mam. udało się. Terz się biedzę jak zrobic, by komentarze, które miałam wcześniej, by były widocznie w disqus

    • Bookworm pisze:

     Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale one się same zsynchronizowały w ciągu kilku-kilkunastu godzin po instalacji. Jest też opcja w same wtyczce ale do zapisania komentarzy w wordpressie tych z disqusa („Sync Disqus with WordPress” – This will download your Disqus comments and store them locally in WordPress”

 28. anjanka pisze:

  hm.. się boję to zamontować. Trochę z powodu ewentualnej straty wieloletnich czytelników, a trochę z powodu lenia. Mało informatyczna jestem i jak coś zepsuje, to nie będę umiała naprawić, do tego naczytałam się sporo o znikających komentarzach, których nie dało się odzyskać.

  • Bookworm pisze:

   Tak sobie myślę, że wieloletni czytelnicy przejdą też na disqusa. Jest przecież opcja anonimowych komentarzy też. No i z drugiej strony, starsze komentarze, to historia. Cieszą blogera ale ci, co wpis pozostawili, przecież do niego nie wracają :) Patrz do przodu ;)

 29. Jesteś Wielki, że to zrobiłeś.. tylko szkoda, że tak długo musiałam an to czekać. Skarbnica wiedzy dla mojej blond czuprynki :)

 30. Zainstalowałam u siebie, w końcu!!! Bo zbierałam się już co najmniej od miesiąca :) Jupi!!! Wszystko poszło sprawnie, Twój poradnik się również przydał :) Szczególnie ten mały TICK, aby ludzie bez konta na disqusie też mogli komentować. Ale coś mi się porobiło nie tak i nie wiem jak to naprawić: zaimportowane komentarze nie pojawiają się w formie drzewka :( Nie wiem jak to przeskoczyć… Masz może na to jakiś pomysł?

 31. Poligon Domowy - Kaśka ten!!! pisze:

  aa! a czy jest tam jakaś statystyka oprócz ilości komentarzy konkretnego dnia?

 32. aa! a czy jest tam jakaś statystyka oprócz ilości komentarzy konkretnego dnia?

 33. Poligon Domowy - Kaśka ten!!! pisze:

  dziękuję!!!! właśnie poustawiałam kilka dodatkowych opcji! o których oczywiście nie miałam pojęcia…

 34. dziękuję!!!! właśnie poustawiałam kilka dodatkowych opcji! o których oczywiście nie miałam pojęcia…

 35. Justyna Rolka pisze:

  Ale pięknie rozpracowałeś Disqusa:) Gratulacje! Ja często uruchamiam przycisk „za”:)

 36. HankaSkakanka.pl pisze:

  Bardzo pomocny post, w wolnym czasie na pewno z niego skorzystam :). Pozdrawiam

 37. Magda Grzybowska pisze:

  Paru rzeczy nie wiedziałam, jak będę miała chwilę to sama pogrzebię co nieco w tych wszystkich ustawieniach. A samego disqusa polecam znajomym z blogami, którzy go jeszcze nie mają, bo to spore ułatwienie :)

 38. Paru rzeczy nie wiedziałam, jak będę miała chwilę to sama pogrzebię co nieco w tych wszystkich ustawieniach. A samego disqusa polecam znajomym z blogami, którzy go jeszcze nie mają, bo to spore ułatwienie :)

 39. BasiaK pisze:

  Składam ogromne podziękowania za ten poradnik. :) Myślę, że przyda się wielu ludziom, bo mało jest informacji w necie o ustawieniach w disqusie, a nie dla wszystkich to jest proste i zrozumiałe. :) Instalując disqusa korzystałam właśnie z porad vademecumblogera.pl , Beata pokazuje jak zrobić to krok po kroku. Okazało się, że jest to bardzo łatwe (to dla tych co to czytają i wciąż się boją ;)). Dzięki za zwrócenie uwagi na strzałki góra/dół, którymi można głosować za lub przeciw komentarzowi i na możliwość oflagowania. Natomiast opcje administratora przy komentarzach odkryłam, kiedy porządkowałam swoje komentarze ( instalowanie disqusa wprowadza w nich mały bałagan :)), Bardzo podoba mi się opcja wyróżniania, choć czasami mam ochotę wyróżnić wszystkie.;) Prywatność komentarzy odblokowałam jakiś czas temu, a niech sobie ludzie czytają, poza tym jest szansa że przez moje komentarze ktoś odkryje jakiś nowy fajny blog :). Awatar ustawiłam całkiem niedawno, bo też stwierdziłam, że brak awatara jest smutny. :) Bardzo mi pomogłeś w ustawieniach dotyczących moderowania komentarzy. Kilka opcji poprawiłam. No i teraz będą u mnie mogli komentować wszyscy. :) I dzięki za wyjaśnienie skąd wziął się u Ciebie ten „kierownik”, bardzo mnie to intrygowało. :D Odwaliłeś kawał dobrej roboty Kierowniku. :D

  • Bookworm pisze:

   To popatrz, przeszliśmy bardzo podobną drogę – od Beaty do własnych poszukiwań. Bardzo się cieszę, jeśli wykorzystałaś poradnik – jak umiałem, tak opisałem ;) Patrz a mogłaś o tego „kierownika” zapytać – to tylko moja żądza władzy ;)

 40. Dziękuję. Sytuacja rozjaśniona. :) Wykorzystam Bookwormowego pomocnika. Może tym razem Disquis mi zatrybi. :)

 41. Aneta Jokisz | naszadrogado.pl pisze:

  Iza, dzięki za udostępnienie tego wpisu. Mega pomocne!

 42. Iza pisze:

  Ja mam pod jedno konto podpięte dwa blogi. Super sprawa, bo bez względu na to gdzie jestem, widzę powiadomienia dotyczące obu miejsc.
  W Disqus jest też taka zakładka Channels. Trochę to przypomina grupy na Facebooku. Jest podział na kategorie, a w nich różne kanały, które możemy obserwować i wdawać się w dyskusje z innymi osobami. Możemy także założyć swój kanał. W Polsce chyba nikt tego nie używa, ja przynajmniej nie trafiłam na polskie kanały. A tutaj przynajmniej nie ma strachu i mowy o jakimś cięciu zasięgów itp.
  Kiedyś u siebie na blogu zwracałam uwagę na to, aby wypełnić dobrze swój profil, a przynajmniej podać adres strony swojego bloga czy np. Facebooka. Zdarza się wcale nie rzadko, że zainteresował mnie czyjś komentarz, chcę odwiedzić tą osobę, ale nie wiem gdzie, bo profil nie jest uzupełniony. Również dodanie własnego awatara jest fajne, bo łatwiej nas zapamiętać i wyłowić komentarze znajomych. :) Fajna jest też możliwość ustawienia własnego awatara, który wyświetla się np. przy komentarzach gości.
  Generalnie Disqus to fajne narzędzie, a takich poradników nigdy zbyt dużo. Świetna robota! Podziwiam wytrwałość, bo to bardzo pracochłonny wpis. :) Niech idzie w świat. :)

  • Bookworm pisze:

   O właśnie, poruszyłaś ciekawe tematy, z czego jeden jest tak oczywisty… że sporo osób go pomija (a ja nie opisałem). Brak awatara jest smutny, bo jest to wykroczenie przeciw kolorowemu internetowi. Ale brak zwrotnego linku do bloga to już skazywanie się na obcięcie części ruchu niestety. Bywają też ciekawsze adresy zwrotne, z błędem, no i wtedy zaczyna się zgadywanka.
   W kanały dziś z ciekawości zajrzałem, ale wyszedłem, bo brakuje polskiego :)

  • Iza, dzięki za udostępnienie tego wpisu. Mega pomocne!

  • Iza pisze:

   Jeszcze coś mi się przypomniało. Bardzo lubię możliwość synchronizacji komentarzy (nie wiem czy to działa na blogach blogspot), ale na wordpressie tak. Można ustawić automatyczną synchronizację lub przeprowadzać ją ręcznie i w efekcie mamy komentarze zapisane w dwóch miejscach, na blogu i na Disqusie, czyli podwójne zabezpieczenie. :)

  • Bookworm pisze:

   Dziękuję Ci za puszczenie tekstu dalej :) Mnie interesuje jak zrobić, żeby w ustawieniach WordPressa, w kokpicie, tam gdzie są ostatnie komentarze, żeby mieć swój awatar. Niektórzy mają, niektórzy nie. I akurat tam go nie mam. czyżby trzeba było jeszcze gdzieś zaktualizować fotkę? :) Twój jest zawsze :)

   • Iza pisze:

    Ależ bardzo proszę – cała przyjemność po mojej stronie. ;) A wiesz, że dwie kolejne osoby zainstalowały Disqusa. :D
    Nie mam teraz jak tego sprawdzić, ale wydaje mi się, że chodzi o fotkę z konta gravatar – masz tam ustawione zdjęcie? To chyba z tego konta WordPress ciągnie obrazek. Ja mam to samo zdjęcie, więc nie rozróżniam, ale wieczorem postaram się to sprawdzić. :D Chyba że do tego czasu będziesz znał odpowiedź. :D

    • Bookworm pisze:

     KIedyś to synchronizowałem, jeszcze w erze „przeddisqusowej”. Też wieczorem do tego siądę, bo wczesniej była a później zaginęła. To pewno dobry trop – dziękuję :D
     Dwie kolejne osoby? Skuteczna jesteś :D

 43. Hai Le pisze:

  A wiesz Bookwormie jak zmienić kolor Disquisa z niebieskiego na inny? Musi się dać, bo u Rienhainery na blogu jest zielony.

 44. Lady Perfect pisze:

  A myślałam że to takie narzędzie debilooporne, a jednak – trochę było do pogmerania. Najważniejsze to komentarze od gości, nawet nie wiedziałam o tej opcji. Wielkie dzięki :)

 45. A dziękuję za ten wpis. Dziś właśnie zainstalowałam u siebie Disqusa. Broniłam się przed nim dłuższy czas, bo pierwsze próby instalacji i pobrania komentarzy z bloggera sczezły na niczym. Komentarze z wordpressa załadowały się bez problemu. Jeśli Disqus sprawi, że blogerzy będą częściej u mnie komentować to trudno walić bloggera :-D

 46. Monika Fiszer pisze:

  ja sama z siebie nic nie odkryłam, ale dzięki Tobie (w ramach prokrastynacji, bo planuję budżet na 2016) zaczęłam się bawić ustawieniami. faaajny ten disqus!!! dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.