Gdzie ci blogerzy biegowi?

Andrzej Tucholski autor bloga jestkultura.pl podsumował swoją akcję „share week 2015”.  Przypomnę, że chodziło o polecenie trzech i tylko trzech ciekawych blogów na swoim profilu i przekazanie tej informacji na blog Andrzeja. Ostatecznie otrzymał 1200 propozycji różnych blogów. Czy to dużo? I tak, i nie.

W ramach tej akcji niecały miesiąc temu wytypowałem swoje trzy ulubione blogi – o czym pisałem tu.  Dziś bez wątpienia do mojej najlepszej trójki trafiłby  Szymon Charkiewicz ze swoim blogiem Nagato.pl

Nagato.pl

Blog idealny dla ludzi ciekawych świata, z otwartymi umysłami i tych lubiących humor.

Ale wróćmy do podsumowania „szerłika” 2015.

Czy blogerzy biegają?

Bardzo zdziwiła mnie śladowa obecność blogów biegowych! Czy bieganie jest tematem niszowym? Czy rzeczywiście mamy aż taki zalew blogów komercyjnych i portali biegowych, że nie polecamy blogów biegaczy? Czy biegający blogerzy śpią? W całym zestawieniu znalazłem słownie DWA blogi biegowe. Z czego jeden profesjonalny i sponsorowany.

W swoim czytniku RSS mam podgląd na cztery aktywne, często wrzucające posty polskie blogi biegaczy i biegaczek, żaden z nich nie jest komercyjny – a wszystkie są ciekawe. Podobnie na instagramie – obserwuję kilka ciekawych profili blogowych. Niestety żaden z nich nie był nominowany.

A może jest tak, że biegacze biegają ale nie blogują, a może akcja ich nie interesowała? W każdym razie z przyjemnością wezmę udział w „share week 2016”, mając na uwadze również blogi biegaczy.

Follow my blog with Bloglovin

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. A tymczasem sam Bog blogosfery czyli Kominek biega, moze podrzucic pomysl Kominkowi by rozpropagowal ten gatunek. Pozdrawiam serdecznie Beata

    • Bookworm pisze:

      Tak sobie właśnie myślę, że biegacze to wolą biegać niż blogować, czasem gdzieś tam jakieś fotki z biegów wrzucą . Blogi biegowe są bardzo „techniczne” a to jakieś plany treningowe a to testy butów, zegarków – dla większości to nuda jest :) Za to bieganie bardzo ładnie wygląda na instagramie, nawet i mnie wrzucanie fotek biegowych opanowało ;) https://instagram.com/bookworm_on_the_run/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.