Miau!

Pochód pierwszomajowy

Pochod 1 maja

Nie,  tym razem nie będziemy wskrzeszać zawsze żywych idei komunistycznych. Nie będę się też chwalił święceniem pracą dnia pracy. Pierwszego maja budziły nas orkiestry górnicze a mnie? Koty!

Mowa będzie więc o domowym pochodzie 1.maja. Kocim pochodzie.


Prolog

Co wieczór robię obchód mieszkania. Zbieram wszystkie kocie zabawki, papierowe kulki, myszki, nakrętki oraz sprzęty, które mogłyby zostać wykorzystane nad ranem przez koty do hałaśliwych zabaw. Jak taki łup wygląda? Proszę bardzo:

Łup

Potem kładę się spać i …

Budzi mnie poranna demonstracja

Poranna kocia demonstracja

Staram się spać. Bardzo. Ale o godzinie 4.30 rano w domu odbywają się rozruchy. Demonstracje. Galopady i biegi na czas na dystansie z kuchni do sypialni.

Pierwszym etapem jest demonstracyjne przeciąganie się kotów.

Drugim jest sprawdzianie czy człowieki śpią. I czy aby nie symulują.

Później koty wzajemnie się zaczepiają. Choćby jednym pazurkiem. Tym najostrzejszym.

Następnie szukają zabawek do pohałasowania solo. Bądź stukają roletą.

Potem idą do kuchni spróbować urwać listwę podłogową, czemu towarzyszy straszliwe chrupanie i stuki. Jeśli jeszcze śpię, zawsze można spróbować zrobić włamanie do pokoju juniora…

Wyklęty powstań ludu ziemi

Wstaję. Z żądzą mordu. Z chęcią pozbawienia kotów któregoś z ich licznych żyć. Ale… Koty są szybkie – natychmiast wpadają pod łóżko, tak, żebym nie miał jak ich wygarnąć i udusić. Siedzą i czekają. Pewno się śmieją. Dobrze wiedzą, że nie wezmę rury od odkurzacza, żeby je stamtąd wymieść. Nie o piątej rano!

Ja przez ten czas człapię do kuchni. Zupełnie jak zombie.

ZombieO właśnie tak. Po omacku docieram do puszek z karmą. Miarka za tatusia… Miarka za mamusię…

Karma dla kotów RC

Odwracam się, czując na plecach dwie pary głodnych oczu śledzących moje ruchy. Z bezpiecznej odległości, rzecz jasna. Wracam do łóżka. Kładę się i słyszę cichutki tupot czterech par futrzatych łap. Dwóch szarych, dwóch czarnych. Zapadam w głęboki sen i …

Chrup, chrup

Rozgryzanie chrupek powoduje hałas rzędu 90 decybeli. A koty z godnością chrupią chrupkę po chrupce. Z metalowych miseczek… Kiedyś poszedłem popodziwiać ten fenomen. Kotka leżała sobie przed miską. Leżała. I wyciągała po jednej chrupce. Ze znawstwem ją oglądała. I chrupała.  Zapadam ostatecznie w sen. Jeszcze godzinka spania…

Rano oczywiście ja wstaję, a koty śpią snem sprawiedliwych kotów. Chociaż przecież około ósmej rano by można wysępić jeszcze małe coś niecoś – w końcu śniadanie było trzy godziny wcześniej.

8 Comments

 1. Aj te kocie demonstracje… Ale to chyba lepsze niż marcowe koty pod oknem :D to dopiero koncert

 2. Sama prawda. Jeśli chodzi o budzenie rano to zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość. Koty dają się wyspać akurat wtedy kiedy zapomnisz rano nastawić budzik. :( Przypadek?

  • O, tak właśnie też bywa! Choć zazwyczaj moje potwory po otrzymaniu chrupek kładą się na nas i grzecznie śpią, są bardzo obrażone, że je godzinę później budzimy…

 3. Dobre usmialam sie do lez. Koty caly dzien spia snem sprawiedliwych, w koncu maja ludzi od tego, by pracowali na ich chrupki. Pozdrawiam serdecznie Beata

  • Dziękuję pięknie :) i pozdrawiam z kraju śpiących już kotów.
   Powyższe pisał „starszy nad kuwetą”, nadworny dosypywacz karmy i donosiciel świeżych sztucznych myszek… (oczywiście dwie futrzate królewny śpią i chrapią a ja nie, co będzie o 4.31 można przewidzieć).

 4. Anna Kruczkowska

  Też taki dziś miałam, prawie. Mój był jednopsowy, ale pora równie szalona. I miałam niej szczęścia, bo musiałam wyjść o 5.00 na zimno i deszcz, ale mord w oczach pewnie podobny.

 5. Anna Kruczkowska

  Też taki dziś miałam, prawie. Mój był jednopsowy, ale pora równie szalona. I miałam niej szczęścia, bo musiałam wyjść o 5.00 na zimno i deszcz, ale mord w oczach pewnie podobny.

  • Bardzo ciekawe jest to, że inni posiadacze kotów meldują podobne objawy u swoich futrzaków – 4.30-4.45 – może to jakieś pierwsze poranne promienie słońca? Choć wschód słońca dziś: 5:22. I koty wstają, chrupią, budzą psy a psy się przeciągają i … tak to potem idzie dalej :)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme by Anders Norén