Opowieść wigilijna

Wspomnienia taksówkarza

Zawsze szczerze polecam wpisy krakowskiego taksówkarza. Ten wpis jest szczególny, wigilijny. Nie skopiuję go tu, w całości, serdeczne polecam przeczytanie go u autora, na blogu. Jeśli jesteście wrażliwi na los innych osób, jeśli lubicie atmosferę Świąt i historię o drugim człowieku. Polecam…

Święta Bożonorodzeniowe, to najpiękniejsze święta w roku. Czas spędzony z bliskimi, ubieranie choinki, wypatrywanie pierwszej gwiazdki, wszystko to sprawia, że myślimy o nich w sposób szczególnie ciepły.

Odgrzewamy przy tym starsze i młodsze tradycje. Niektóre są żywe, jak łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, inne symboliczne, jak dwanaście potraw, czy pusty talerz zostawiony dla wędrowca.

Wiadomo, że żaden przypadkowy wędrowiec się nie pojawi, ale już tak się utarło, więc talerz dodatkowy zostawia się na wszystkich stołach…

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.