Nie rób drugiemu…

 


Jest takie sklep w mojej mieścince, przed którym są dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, przedzielone przestrzenią dla pieszych – na wprost są schody prowadzące na niższy poziom sklepów i dalszy obszar parkingu.

Niestety bardzo często spotykam pojazdy, które szanują co prawda miejsca dla niepełnosprawnych, ale zajmują przestrzeń pomiędzy oznaczonymi kopertami dla niepełnosprawnych.

Przez takich jak on osoby z zakupami nie mogą przecisnąć się i zejść schodami. A on przecież MUSI stać jak najbliżej wejścia do sklepu, choć bardzo często są miejsca wolne jedyne dziesięć metrów dalej.

Jest tu też dodatkowy smaczek – właściciel ma auto zarejestrowane w Rybniku (rejestracja SR), który przoduje w dyscyplinie obśmiewania kierowców pochodzących z powiatów ościennych, w tym powiatu wodzisławskiego (rejestracja SWD – o czym pisałem w odrębnym wpisie >>> SWD – Syndrom Wiejskiej Drogi <<< . 

Może kiedyś uda mi się natknąć na tego kierowcę i porozmawiać…


 

Bookworm

... to ja. Uwielbiam czytać. Jak każdy mól książkowy. Od niedawna też uwielbiam audiobooki. "On the run" – zawsze w biegu, skacząc z tematu na temat. O bieganiu, o kotach i o motoryzacji. I tak sobie biegam, coraz dalej i dalej aż do maratonu w Wenecji i w Walencji. Rozgość się na blogu, skomentuj, skrytykuj. I do zobaczenia na biegowych trasach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.